Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК АРХІТЕКТУРИ садибНОГО ЖИТЛА ЛЬВОВА у першій третині ХХ ст.

РОЗВИТОК АРХІТЕКТУРИ садибНОГО ЖИТЛА ЛЬВОВА у першій третині ХХ ст.

Назва:
РОЗВИТОК АРХІТЕКТУРИ садибНОГО ЖИТЛА ЛЬВОВА у першій третині ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
березовецька
Ірина Андріївна
УДК 728.61 ? 7.036
РОЗВИТОК АРХІТЕКТУРИ
садибНОГО ЖИТЛА ЛЬВОВА у першій третині ХХ ст.
Спеціальність 18.00.01 – Теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: Рудницький Андрій Маркович, доктор архітектури, професор кафедри містобудування (Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України)
Офіційні опоненти: Ричков Петро Анатолійович, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектури, (Рівненський Національний університет водного господарства та природокористування, Міністерство освіти і науки України);
Єксарьова Надія Максимівна, кандидат архітектури, доцент кафедри основ архітектури (Одеська державна академія будівництва і архітектури, Міністерство освіти і науки України).
Захист відбудеться “21” березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Профе-сорська, 1).
Автореферат розісланий “ 19 ” лютого 2008 р.
 
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, доцент Гнесь І.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження:
§ Архітектура садибного житла Львова першої третини ХХ ст. давно стала об’єктом вивчення у світовій історії архітектури, проте для нас архітектурна спадщина цього періоду залишається все ще малодослідженою. Існує необхідність систематизації та аналізу архітектури Львова першої третини ХХ ст. як важливого періоду у розвитку вітчизняної архітектури. У зв’язку з інтеграцією нашої країни до світової спільноти актуальними стають детальне оцінювання та вивчення нашої архітектурної спадщини.
§ Садибне житлове будівництво в Україні набуває великого розмаху. Узагальнення та систематизація основних містобудівних, архітектурно-планувальних принципів та стильових вирішень особняків та вілл Львова першої третини ХХ ст. – періоду економічного піднесення та інтенсивного будівництва – важливе для сучасної архітектурно-будівельної практики.
§ Останнім часом проведено багато досліджень, які стосуються окремих аспектів житлової архітектури зазначеного періоду (творчість окремих архітекторів, історія будівництва споруд та ін.), проте ці дослідження мають фрагментарний характер, загальної картини формування і розвитку житлової архітектури створено ще не було ні в архітектурно-планувальному, ні в стильовому аспектах. Все це свідчить про те, що настав час доповнити та систематизувати знання про садибну житлову архітектуру Львова цього періоду.
§ Нефахове проведення реконструктивних робіт у районах садибної забудови Львова призводить до втрати характерного вигляду будівель та зміни їхньої стилістики. Тому виникає необхідність визначити принципи архітектурно-планувальних та стильових вирішень садибної забудови.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалася відповідно до державних планів та програм Держбуду України, а також згідно з напрямком фундаментальних досліджень Української академії архітектури, діяльність якої спрямована на дослідження стану та розроблення рекомендацій щодо стратегії розвитку житлового будівництва в Україні, розвиток і вдосконалення архітектурно-планувальних вирішень будинків і споруд, прогнозування стильових спрямувань розвитку житлової архітектури в Україні, діяльності львівського фонду “Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова”, комплексної програми збереження історичної забудови м. Львова (постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1997 р. № 1266) та загальноукраїнської програми “Про охорону культурної спадщини” згідно із Законом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК АРХІТЕКТУРИ садибНОГО ЖИТЛА ЛЬВОВА у першій третині ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок