Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ

МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ

Назва:
МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,35 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМЕНІ ПЕТРА ВАСИЛЕНКА
ПАЩЕНКО Володимир Филимонович
УДК 631.31
МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ
ПРОЦЕСІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ
05.05.11 – Машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Шабельник Борис Петрович,
Харківський національний технічний університет сільського господарства, кафедра механізації тваринницьких ферм.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, академік-секретар УААН, професор Гуков Яків Серафимович, ННЦ ІМЕСГ, директор;
доктор технічних наук, член-кореспондент УААН, професор Кушнарьов Артур Сергійович, Таврійська державна агротехнічна академія, завідувач кафедри теоретичної механіки і ТММ;
доктор технічних наук, професор Дубровін Валерій Олександрович, Національний аграрний університет, директор НДІ техніки і технологій.
Провідна установа: Луганський національний аграрний університет, кафедра сільськогосподарських машин, Міністерство аграрної політики, м. Луганськ.
Захист відбудеться 03.11.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий 28.09.2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д. Черенков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Проблема зниження негативної дії засобів механізації на ґрунт виникла в 20-ті роки минулого століття, продовжує існувати і загострюється по мірі збільшення інтенсифікації виробництва і маси сільськогосподарської техніки. Робочі органи ґрунтообробних машин не забезпечують раціональної дії на грунт, яка з точки зору досягнень агрономічної науки та еколого-економічних вимог повинна бути направлена тільки на усунення невідповідностей між рівноважними й оптимальними його агрофізичними параметрами.
Вирішення проблеми еколого-економічного удосконалення процесів обробітку ґрунту потребує використання комплексного підходу в рамках замкнутого технологічного циклу шляхом зменшення опору робочих органів машин і знарядь, розробкою технологічних процесів обробітку ґрунту для оптимізації його агрофізичних властивостей та удосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур.
Актуальність теми. Сучасні засоби механізації сприяють переущільненню орного та підорного шарів, розпиленню та мінералізації ґрунту, викликають збільшення неоднорідності його будови, виникнення брил з більшою щільністю, ніж до обробітку ґрунту та зниження ефективності використання добрив.
Аналіз результатів досліджень агрономічної науки показав, що найкращі умови для проростання насіння, розвитку рослин, збереження та накопичення вологи забезпечується при диференціації орного шару ґрунту по структурному складу та щільності. Поверхневий шар ґрунту повинен складатися з грудочок розміром від 5 до 20 мм і мати ущільнений прошарок, посівний прошарок – мати дрібно-грудкувату структуру з розміром грудочок від 0,25 до 10 мм. У зоні розвитку кореневої системи щільність ґрунту повинна бути в межах 1,0...1,3 г/см3.
Відомі ґрунтообробні робочі органи не дозволяють за один прохід створити в ґрунті рослинам оптимальні агрофізичні умови, мають відносно велику енергоємність, металомісткість і низьку технологічну надійність.
Обробіток ґрунту займає 30...40 % від загальних прямих витрат на вирощування сільськогосподарських культур. Ступінь використання повних питомих витрат енергії при обробітку ґрунту становить близько 16%. Решта енергії витрачається на виконання процесів у самих машинах. Отже, найбільш суттєву економію енергетичних витрат можна одержати за рахунок зменшення кількості проходів агрегатів по полю, що до того ж забезпечить зменшення щільності ґрунту та збереження його родючості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок