Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАД БАКТЕРІЙ В 10-КМ ЗОНІ ЧАЕС І ЇХ СТІЙКІСТЬ ДО г-ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ

СКЛАД БАКТЕРІЙ В 10-КМ ЗОНІ ЧАЕС І ЇХ СТІЙКІСТЬ ДО г-ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ

Назва:
СКЛАД БАКТЕРІЙ В 10-КМ ЗОНІ ЧАЕС І ЇХ СТІЙКІСТЬ ДО г-ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Рокитко Павло Васильович
УДК: 579.26 + 579.22
СКЛАД БАКТЕРІЙ В 10-КМ ЗОНІ ЧАЕС І ЇХ СТІЙКІСТЬ
ДО г-?ИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ
03.00.07-мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі біології газоокислюючих мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор Романовська Вікторія Олександрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів.
Офіційні опоненти: | кандидат біологічних наук, Василевська Антоніна Іванівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, старший науковий співробітник відділу фізіології і систематики мікроміцетів;
доктор біологічних наук, професор Сіренко Лідія Якимівна, Інститут гідробіології НАН України, головний науковий співробітник відділу екології водних рослин.
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра мікробіології та загальної імунології.
Захист відбудеться “ 17 ” вересня 2003 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Київ 03143, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Київ 03143, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий 19 червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат біологічних наук |
Пуріш Л.М.


Актуальність теми. Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) у 1986 р. призвела до ураження територій багатьох країн світу. Наслідки цього лиха для довкілля ще довго будуть відчуватись і в Україні. Після катастрофи в зоні відчуження ЧАЕС було проведено значну кількість досліджень впливу радіації на біоту. Накопичено багато даних стосовно дії іонізуючого опромінювання на фауну і флору в цьому регіоні, але найменш досліджено наслідки катастрофи для прокаріотів. Навіть на Міжнародній конференції “П’ятнадцять років Чорнобильської катастрофи. Досвід подолання” були відсутні роботи стосовно вивчення впливу радіації на бактерії у цій зоні. Таким чином, на початку наших досліджень залишалися невідомими як результати гострої дії на ґрунтові бактерії високих доз радіації, що спостерігалися відразу після аварії, так і результати пролонгованої дії порівняно низьких доз радіації, що спостерігалися в наступні роки. Значимість біоценотичних змін після опромінювання вивчають, використовуючи різноманітні екологічні критерії (індекси домінування та різноманітності, коефіцієнт подібності тощо). Для їх розрахунку потрібні дані про видовий склад, чисельність і продуктивність різних видів бактерій, що складають досліджуваний біоценоз, який необхідно порівняняти з контрольним. З різних причин такі всебічні екологічні дослідження стосовно бактерій у 10-км зоні ЧАЕС не було проведено, що робить постановку цих завдань вкрай актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі біології газоокислюючих мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім Д. К. Заболотного НАН України у відповідності з напрямком науково-дослідних робіт Інституту, зокрема з темами “Вивчення екології метилотрофних бактерій і регуляції синтезу практично важливих метаболітів” (№ державної реєстрації 0196U003717),“Біологія і біотехнологічні аспекти практичного використання бактерій, які ростуть на С1-С2 – субстратах”(№ державної реєстрації 0101U003059), “Пошук модельних систем для вивчення дії стресових факторів на бактерії в природних екосистемах” (№ державної реєстрації 0100U006863). Роботу було підтримано грантом INTAS N 94-2825 “Investigation of the effect of prolonged nuclear radiation on the aboriginal bacterial populations in zone of the Chernobyl Atomic Power Station catastrophe”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СКЛАД БАКТЕРІЙ В 10-КМ ЗОНІ ЧАЕС І ЇХ СТІЙКІСТЬ ДО г-ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок