Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНОМНОЇ МІНЛИВОСТІ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН РАУВОЛЬФІЇ ЗМІЇНОЇ

ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНОМНОЇ МІНЛИВОСТІ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН РАУВОЛЬФІЇ ЗМІЇНОЇ

Назва:
ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНОМНОЇ МІНЛИВОСТІ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН РАУВОЛЬФІЇ ЗМІЇНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
На правах рукопису
СПІРІДОНОВА Катерина Василівна
УДК 575.2:581. 143. 6
ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНОМНОЇ МІНЛИВОСТІ
КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН РАУВОЛЬФІЇ ЗМІЇНОЇ
Rauwolfia serpentina Benth.
Спеціальність 03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі генетики клітинних популяцій Інституту молекулярної біології і генетики НАН України
Науковий керівник – член-кор. НАН України, доктор біологічних наук,
професор Кунах Віктор Анатолійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу генетики клітинних популяцій
Офіційні опоненти – член-кор. НАН України, доктор біологічних наук,
Малюта Станіслав Станіславович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної генетики–
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Чеченєва Тетяна Миколаївна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
відділ молекулярної генетики
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра загальної і молекулярної генетики
Захист дисертації відбудеться “21” грудня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої ради Д.26.202.01 Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий “21” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат біологічних наук Л.В.Тарасенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ. Метод культури in vitro рослинних клітин поряд із використанням в фундаментальних дослідженнях знайшов широке практичне застосування у прикладних напрямках експериментальної біології, зокрема, таких як збереження генофонду, створення нових сортів сільськогосподарських культур, розробка принципово нових технологій отримання цінних речовин та медичних препаратів рослинного походження тощо. Ці напрямки застосування потребують більш глибокого знання генетичних особливостей рослинних клітин, що вирощуються в умовах ізольованого росту на штучних живильних середовищах.
На сьогодні рослинний геном в умовах in vitro, особливо на молекулярному рівні, досліджено недостатньо. Знання особливостей і механізмів структурно-функціональної мінливості геномів культивованих клітин і сомаклональної мінливості зокрема, розробка генетичних основ клітинної селекції дозволить цілеспрямовано створювати нові штами-продуценти та сорти культурних рослин. Застосування клітинних штамів–продуцентів цінних метаболітів в біотехнології вимагає знання типів, спрямованості і глибини змін, що відбуваються при тривалому культивуванні сформованих штамів. Сомаклональну мінливість бажано знизити до мінімуму, коли метою служить отримання однорідного матеріалу у випадку мікроклонального розмноження, використання культури рослинних клітин як способу збереження рідкісного або цінного генофонду. Поряд з цим, при потребі додаткової генетичної мінливості при розробці штамів клітин і сортів рослин з підвищеною продуктивністю цінних метаболітів, чи селекції рослин з підвищеною стійкістю до певних захворювань, несприятливих умов навколишнього середовища, тощо, ступінь генетичної варіабельності необхідно збільшити. Дана робота була спрямована на дослідження деяких аспектів геномної мінливості рослинних клітин в культурі in vitro, зокрема в умовах тривалого вирощування. Це особливо актуально з огляду на застосування в біотехнології сформованих штамів рослинних клітин з певними цінними ознаками. Це питання досліджувалось за допомогою молекулярно-біологічних методів (підходів) таких як рестрикційний аналіз, дот-гібридизація шляхом порівняння геномів культивованих клітин R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНОМНОЇ МІНЛИВОСТІ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН РАУВОЛЬФІЇ ЗМІЇНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок