Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми СТАНОВЛЕННЯ ТА розвитку соціального партнерства ОРГАНІВ публічної влади І неурядових некомерційних організацій

Механізми СТАНОВЛЕННЯ ТА розвитку соціального партнерства ОРГАНІВ публічної влади І неурядових некомерційних організацій

Назва:
Механізми СТАНОВЛЕННЯ ТА розвитку соціального партнерства ОРГАНІВ публічної влади І неурядових некомерційних організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеський регіональний інститут
державного управління
НаціональнОЇ академіЇ державного управління
при Президентові України
ПІРОЖЕНКО Наталія Вікторівна
УДК 35.072:331.105.008.8
Механізми СТАНОВЛЕННЯ ТА розвитку соціального партнерства ОРГАНІВ публічної влади
І неурядових некомерційних організацій
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському регіональному інституті державного управління
Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – доктор наук з державного управління, професор
НАДОЛІШНІЙ Петро Іванович,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління
при Президентові України, професор кафедри
державного управління і місцевого самоврядування.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
ТОКОВЕНКО Валерія Володимирівна,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри соціології;
доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри політичних наук.
Захист відбудеться 6 липня 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к.212.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий "1" червня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Безверхнюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В останні роки концепція соціального партнерства набуває широкої популярності. Державні діячі, окремі представники бізнесу, лідери політичних і громадських об’єднань у своїх виступах проголошують соціальне партнерство найкращим і, чи не єдиним, засобом урахування інтересів різних сегментів суспільства. Та рівень розуміння сутності феномену соціального партнерства далеко ще не відповідає ступеню популярності самого терміну.
Наукова привабливість як самої категорії "соціальне партнерство", так і концепцій та ідей, що з нею пов’язані, зростала по мірі поширення гуманістичної ідеології. Однак практична реалізація цих ідей стала можливою тільки тоді, коли сила потенційних суб'єктів соціального партнерства – груп із різними і найчастіше конфронтуючими інтересами – поступово наближалася до точки паритету. Справжня демократія – це демократія "відкритих дверей", коли між "організованими громадянами" (неурядові громадські організації), "організованою владою" (урядові інститути) і "організованими грошима" (підприємницькі структури) виникає паритет. Окрім того, наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття все більшою мірою суспільство стало усвідомлювати, що одні соціальні групи об'єктивно не можуть диктувати свою волю іншим, що подальша конфронтація загрожує значними соціальними потрясіннями і "поглинає" значну частку валового національного продукту. Водночас технічний прогрес уможливив суттєве зростання реальних доходів населення протягом короткого часу, що значно розширило поле для укладання суспільного договору на принципах "соціального партнерства".
Таким чином, дослідження тенденцій становлення соціального партнерства як у розвинених країнах, так і в країнах, що вибрали шлях демократичного розвитку, і, насамперед з погляду науки державного управління, є необхідною умовою осягнення процесів еволюції суспільства в довгостроковій перспективі й формування адекватної сучасним умовам державної політики соціально-економічного розвитку.
Актуальність теми дисертаційного дослідження для вітчизняної соціальної практики обумовлена передусім тими глибинними змінами, що відбуваються у сфері взаємовідносин органів публічної влади і громадян та їх організацій в умовах становлення демократичного урядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Механізми СТАНОВЛЕННЯ ТА розвитку соціального партнерства ОРГАНІВ публічної влади І неурядових некомерційних організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок