Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ СПІКАННЯ КОМПОЗИТІВ КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРУ ПРИ ВИСОКОМУ ТИСКУ

НАУКОВІ ОСНОВИ СПІКАННЯ КОМПОЗИТІВ КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРУ ПРИ ВИСОКОМУ ТИСКУ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ СПІКАННЯ КОМПОЗИТІВ КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРУ ПРИ ВИСОКОМУ ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,41 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ім В.М.БАКУЛЯ
БЕЖЕНАР МИКОЛА ПАВЛОВИЧ
УДК 621.762.5: 661.657.5
НАУКОВІ ОСНОВИ СПІКАННЯ КОМПОЗИТІВ КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРУ ПРИ ВИСОКОМУ ТИСКУ
Спеціальність 05.02.01 - матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України
Науковий консультант
доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Шульженко Олександр Олександрович,
Інститут надтвердих матеріалів НАН України, завідуючий відділом.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, академік НАН України Кислий Павло Степанович, Українська наукова асоціація, президент.
доктор технічних наук, професор Панасюк Ала Денисівна, Інститут проблем матеріалознавства НАН України, провідний науковий співробітник.
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Пріхна Тетяна Олексіївна, Інститут надтвердих матеріалів НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут монокристалів НАН України, м. Харків
Захист відбудеться 28 лютого 2002 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України за адресою: 04074, м. Київ-74, вул. Автозаводська, 2
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів за адресою: 04074, м. Київ-74, вул. Автозаводська, 2
Автореферат розісланий _24_ січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор ________________________Майстренко А.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток матеріалознавства і машинобудування на порозі третього тисячоріччя ставить нові, все більш складні вимоги до інструментальних матеріалів, від властивостей яких залежать надійність і економічність роботи інструменту в умовах високих навантажень, температур, швидкостей, хімічної взаємодії з оброблюваним матеріалом, а також висока точність геометрії обробки і якість оброблюваних поверхонь.
Кубічний нітрид бору (КНБ) є основою широкої галузі виробництва надтвердих полікристалічних матеріалів (ПКНБ), що охоплює композиційні матеріали, відомі на світовому ринку як інструментальні матеріали PCBN. Такі матеріали за масштабом застосування в інструментальному виробництві не поступаються алмазним (PCD), але області застосування їх не перекриваються. Безумовними перевагами PCBN є вища термічна стійкість, а також хімічна нейтральність до сплавів на основі заліза, тому PCBN як інструментальний матеріал не має конкурентів в лезовому інструменті для обробки вуглецевих і легованих сталей, чавунів, багатьох високолегованих спецсплавів. КНБ - алмазоподібна модифікація нітриду бору, термодинамічно стабільна при високому тиску фаза з кристалічною структурою сфалериту (BNсф). Технологічні операції, необхідні для одержання ПКНБ, пов'язані з використанням техніки високих тисків (до 8 ГПа) і високих температур (до 2300 К), і відповідних апаратів високого тиску (АВТ).
Фундаментальні дослідження процесів спікання порошків КНБ в умовах високого тиску пов'язані з розробкою полікристалічних та композиційних матеріалів на його основі. За кордоном такі дослідження виконують центри при провідних фірмах ПАР, США, Японії. В Росії - Інститут фізики високого тиску РАН, дослідні інститути міністерства станкобудівної промисловості Росії, в Білорусі - Інститут фізики твердого тіла та напівпровідників АН Білорусі.
В Україні поглиблені дослідження структур, що утворюються при спіканні порошків кубічного нітриду бору, проводяться в Інституті надтвердих матеріалів та Інституті проблем матеріалознавства НАН України. В ІНМ НАН України було розроблено підхід для створення полікристалічних та композиційних матеріалів з структурою неперервного каркасу надтвердої фази, що забезпечує високі фізико-механічні властивості, розроблено ряд нових надтвердих матеріалів.
В основу розробки нових композиційних надтвердих матеріалів на базі КНБ покладено принцип керування властивостями композитів через формування їхньої структури в процесі спікання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ СПІКАННЯ КОМПОЗИТІВ КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРУ ПРИ ВИСОКОМУ ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок