Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Допозитивістський” етап філософії науки (історико-філософський аналіз)

“Допозитивістський” етап філософії науки (історико-філософський аналіз)

Назва:
“Допозитивістський” етап філософії науки (історико-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Руденко Ольга Валентинівна
УДК 165 (091):001
“Допозитивістський” етап філософії науки
(історико-філософський аналіз)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Кушаков Юрій В’ячеславович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Горський Вілен Сергійович,
Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
професор кафедри філософії та релігієзнавства;
доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України,
завідувача відділу етнополітики.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, м.Київ.
Захист відбудеться “_7__” _червня__ 2004 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58, зал № .
Автореферат розісланий “_6__” травня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Караульна Н.В..
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В наш час наука увійшла до людської культури як невід’ємна і необхідна її складова, яка визначає собою сучасне обличчя нашої цивілізації. Але сьогодні змінюється сам образ науки, її місце в житті суспільства та людини. Суть цих змін полягає в тому, що, по-перше, ускладнилася сама наука, по-друге, гіпотетичність, яка раніше виступала в якості передуючої змісту наукового знання, тепер увійшла в сам зміст науки, по-третє, змінилося співвідношення науки з такими феноменами духовності, що здавалися зовсім чужими науці, – міфом, релігією, мистецтвом. Ці зміни та ускладнення науки пов’язуються з тим, що вона сьогодні базується на іншому розумінні раціональності. Але вони з неминучістю вели до нових питань та проблем, які фіксувала філософія науки. Історія свідчить, що в ситуаціях, коли наука й особливо філософія опиняються в надзвичайних умовах, вони звертаються до своєї історії як надійного керманича своєї саморефлексії. На певному щаблі свого розвитку наука не може вже продовжувати успішного руху уперед без усвідомлення власних засад. Однак виявляється, що таке неможливо в рамках самого ж наукового знання. Воно потребує виходу за свої межі, а саме, звернення до філософської рефлексії над наукою. Таку рефлексію й здійснює “філософія науки”.
Філософія науки як осмислення досить складного й неоднозначного явища являє собою сьогодні один з важливих розділів філософського знання. Тому постає завдання чіткого визначення її предмету, проблемного поля, теоретичних витоків. А це, у свою чергу, неминуче потребує з’ясування питання про історичні витоки філософії науки.
Історія філософії науки нараховує не одну сотню років. Її генеза невіддільна від генези історії філософії як такої. До складу філософського знання завжди – і в античності, й у Середньовіччі, й у Новий і новітній час – входило те, що називається науковченням, тобто вченням про мету, структуру, функції, методи, процедури, способи дослідження й визначення наукового знання. Знаковими віхами в історії філософії науки можна вважати концепцію діалектичного й аподиктичного знання Аристотеля, яка передбачила багато положень сучасної філософії науки; гносеологію та методологію Нового часу; філософію І.Канта, яка не тільки окреслила границі можливості науки, а стала підґрунтям виникнення філософії науки як самостійної галузі філософського знання; науковчення Й.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “Допозитивістський” етап філософії науки (історико-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок