Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ’ЄКТАХ В ВІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ТА В ХВИЛЕВОДАХ

РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ’ЄКТАХ В ВІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ТА В ХВИЛЕВОДАХ

Назва:
РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ’ЄКТАХ В ВІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ТА В ХВИЛЕВОДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,12 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Фесенко Володимир Іванович
УДК 537.874
РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ’ЄКТАХ В ВІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ТА В ХВИЛЕВОДАХ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, доцент
Шульга Сергій Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної радіофізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кириленко Анатолій Опанасович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України, м. Харків,
завідувач відділу обчислювальної електродинаміки.
доктор фізико-математичних наук, професор
Пєнкін Юрій Михайлович,
Національний фармацевтичний університет
МОЗ України, м. Харків,
завідувач кафедри інформаційних технологій.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України,
відділ теоретичної радіофізики, м. Харків.
Захист відбудеться “10” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “5” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена теоретичному дослідженню електродинамічних властивостей анізотропних та неоднорідних середовищ, вивченню закономірностей поширення електромагнітних хвиль в неоднорідних структурах, розташованих як у вільному просторі, так і обмежених площинами, що проводять.
Актуальність теми. Радіофізика вивчає явища та процеси, фізична природа яких може проявлятися в довільному діапазоні довжин хвиль. Якщо експеримент можливо провести лише в доступному для існуючого рівня розвитку техніки діапазоні, то теоретичне дослідження електродинамічного середовища дозволяє узагальнити отримані результати на весь спектр електромагнітних хвиль, безперечно, з урахуванням особливостей діапазонів. Це зумовлює надзвичайно важливу, а в багатьох випадках і вирішальну роль теоретичних робіт у радіофізиці. В теоретичних дослідженнях необхідно виконання щонайменше двох основних умов, які визначають їх актуальність – вибір нових об’єктів дослідження та розвиток нових ефективних методів аналізу. В зв’язку з цим в роботі розглянуті базові задачі взаємодії електромагнітних хвиль с просторово неоднорідним та анізотропним середовищем. Отримання розв’язку цих задач направлено на вивчення впливу просторової нерегулярності та анізотропії середовища на поширення електромагнітних хвиль.
Однією із проблем, важливою для дистанційного зондування природних та штучних середовищ, є дифракція електромагнітних хвиль в плоскошаруватих анізотропних середовищах. Ключовою задачею, в даній області, є задача про розсіяння плоскої електромагнітної хвилі на одномірно-неоднорідному анізотропному магнітодіелектричному (феритовому) шарі, який розміщено в вільному просторі, чи на ізотропній, проникній для поля підкладці. Фізична модель, яку розглянуто в дисертації, та споріднені з нею, мають значний науковий та практичний інтерес, тому вони були в центрі уваги багатьох дослідників. Але, всі попередні теоретичні роботи були обмежені випадком анізотропних діелектриків. На відміну від робіт інших авторів, в дисертації для розв’язання поставленої задачі використовується методика, яка заключається в послідовному використанні імпедансного підходу в поєднанні з процедурою зведення векторної задачі дифракції електромагнітного поля до еквівалентної крайової задачі для двох скалярних величин – скалярних потенціалів електромагнітного поля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ’ЄКТАХ В ВІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ТА В ХВИЛЕВОДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок