Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕБЕСНОЇ СИСТЕМИ КООРДИНАТ ЗА ДАНИМИ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ КСЗ І ФОН

ОПТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕБЕСНОЇ СИСТЕМИ КООРДИНАТ ЗА ДАНИМИ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ КСЗ І ФОН

Назва:
ОПТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕБЕСНОЇ СИСТЕМИ КООРДИНАТ ЗА ДАНИМИ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ КСЗ І ФОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,81 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ЯЦЕНКО Анатолій Іванович
УДК 521.95:523.24+524.6-34
ОПТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕБЕСНОЇ СИСТЕМИ КООРДИНАТ
ЗА ДАНИМИ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ КСЗ І ФОН
01.03.01 - Астрометрія і небесна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Дума Дмитро Павлович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
м. Київ, головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Пінігін Генадій Іванович,
Миколаївська астрономічна обсерваторія Міністерства освіти і науки України, м. Миколаїв, директор;
доктор фізико-математичних наук, професор
Джунь Йосип Володимирович,
Міжнародний університет “Рівненський економіко-гумані-тарний інститут”, м. Рівне, завідувач кафедри інформатики і інформаційних технологій.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться 29 листопада 2002 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 21 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук І. Е. Васильєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Як альтернатива фундаментальним системам координат в 1995 р. введена міжнародна опорна система відліку IСRS (International Celestial Reference System), практичною реалізацією якої є міжнародна опорна система координат IСRF (International Celestial Reference Frame), рекомендована з 1 січня 1998 р. Міжнародною Астрономічною Спілкою для загального вжитку. Практично вона закріплена каталогом положень позагалактичних радіоджерел, одержаних за спостереженнями на радіоінтерферометрах з надвеликими базами (VLBI). Реалізацією цієї системи в оптичній частині спектру є каталог астрометричного супутника HIPPARCOS, прив'язка якого до ICRF виконувалась за допомогою спеціальних програм спостережень.
Дисертаційна робота присвячена прив'язці власних рухів каталогу HIPPARCOS до позагалактичної системи координат за результатами спостережень, проведених в ГАО НАН України в рамках міжнародної програми Каталогу Слабких Зір (КСЗ) та розв'язанню проблеми поширення системи каталогу HIPPARCOS на слабкі зорі (до 14.5m) шляхом створення оглядового каталогу положень, власних рухів та фотометричних характеристик зір північного неба за вимірами знімків, одержаних на подвійному ширококутному астрографі Голосіївської обсерваторії.
Актуальність теми. Каталоги положень, власних рухів і деяких астрофізичних характеристик зір складають основу наукових досліджень в астрометрії, небесній механіці, зоряній астрономії та широко використовуються в космонавтиці і народному господарстві (наприклад морській чи авіаційній навігації). Найточніші з них реалізують так звану інерціальну систему відліку координат, створення якої є одним з основних завдань астрометрії.
Оскільки будь-які спостереження обтяжені випадковими та систематичними похибками, нові визначення каталожних даних підвищують їх надійність. Похибки власних рухів зір приводять до погіршення точності положень з часом, отже виникає необхідність повторних спостережень з деякою періодичністю. Поява нових інструментів та методів обробки спостережень збільшує об'єм нової інформації і розширює горизонти наших знань про Всесвіт.
В 1989 р. Європейським Космічним Агентством був запущений на орбіту Землі астрометричний супутник HIPPARCOS з метою створення принципово нового каталогу положень, власних рухів, паралаксів та фотометрії у B і V смугах для 118218 зір. В результаті виконання космічної місії (1989-1993рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ОПТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕБЕСНОЇ СИСТЕМИ КООРДИНАТ ЗА ДАНИМИ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ КСЗ І ФОН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок