Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування архітектури мурованих церков Галичини кінця XVIII — початку XX століть (на прикладі Львівської єпархії)

Формування архітектури мурованих церков Галичини кінця XVIII — початку XX століть (на прикладі Львівської єпархії)

Назва:
Формування архітектури мурованих церков Галичини кінця XVIII — початку XX століть (на прикладі Львівської єпархії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет "Львівська політехніка"
Бобош Галина Євгенівна
УДК 726.54 (477.8)
Формування архітектури мурованих церков Галичини
кінця XVIII — початку XX століть
(на прикладі Львівської єпархії)
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат архітектури, доцент
Тарас Ярослав Миколайович,
завідувач відділу етнології сучасності
Інституту народознавства
НАН України
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор
Раллєв Олександр Борисович,
завідувач кафедри основ архітектури
Одеської державної академії будівництва і архітектури (м. Одеса)
кандидат архітектури, доцент
Трегубов Валерій Олександрович,
завідувач кафедри основ архітектури
Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка (м. Полтава)
Провідна установа: | кафедра основ архітектури
і архітектурного проектування
Київського національного університету
будівництва і архітектури (м. Київ).
Захист відбудеться 12 травня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, , ауд. головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, )
Автореферат розісланий 11 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, професор Петришин Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сакральна архітектура, на відміну від житлової, цивільної, промислової за своєю природою найбільш унікальна, її генеза та розвиток мають тисячолітню історію, вона є важливим носієм національної духовності, традицій, культури та мистецтва українського народу. Особливою її роль була на теренах Галичини, де до першої третини ХХ ст. національність визначали за релігійною приналежністю та архітектурою. Сьогодні Україна переживає період відродження та зростання духовної свідомості. Відбувається процес зацікавлення релігійними творами духовної та матеріальної культури, зокрема архітектурою церкви, котра потребує усвідомлення мистецької цінності всіх її етапів розвитку, оскільки інтегрувала у своїх формах багатовіковий досвід національного будівництва та канони християнства.
Актуальність теми:
1. Період Австрійської імперії та Австро-Угорської монархії (1772 –  рр.) пов’язаний з активним будівництвом мурованих церков. У межах Львівської, Перемишльської та Станіславської єпархій він представлений понад 1000 церквами, спорудження яких відбувалося у час різких змін стильових напрямків наприкінці XVIII – на початку ХХ ст., в умовах “утиску”, “застою” та активного “пошуку”, які не досліджено і не висвітлено у загальних та окремих працях з історії української архітектури цього періоду. Через політичні, ідеологічні та атеїстичні міркування, з історії архітектури України випала важлива сторінка її культурної та духовної спадщини, пов’язана з активним мурованим сакральним будівництвом — цінним архітектурним надбанням свого часу.
2. Досвід будівництва церков в умовах загальної кризи архітектури у середині ХІХ ст., окупації українських земель та силового впливу на вибір стилю для храму, зростання національної свідомості та національного визвольного руху, з яким пов’язане створення товариств “Просвіта”, “Руська Бесіда”, “Товариство для розвою руської штуки”, “Союз студентів архітектури”, архітектурних комісій, ролі особистостей, котрі впливали на процес формування архітектури мурованих церков Галичини і перешкодили зовнішнім силам знищити національні традиції в сакральній архітектурі, не вивчений і належно не оцінений, не було створено цілісної картини формування храмів цього періоду в стилістичному й архітектурно-композиційному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування архітектури мурованих церков Галичини кінця XVIII — початку XX століть (на прикладі Львівської єпархії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок