Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1919-1939)

НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1919-1939)

Назва:
НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1919-1939)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ім. І. КРИП`ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
ПОРТНОВ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
 
УДК 94 (477) 371.84 (-054.72=161.2) (438) “1919/1939
НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ
ЕМІГРАЦІЇ В МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1919-1939)
Спеціальність: 07.00.01 – Історія України
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України
Науковий керівник: Ісаєвич Ярослав Дмитрович,
доктор історичних наук, професор, академік
НАН України, директор Інституту українознавства
ім. І. Крип`якевича НАН України
Офіційні опоненти: Литвин Микола Романович,
доктор історичних наук, професор, завідувач відділу
наукових та інформативних видань Інституту
українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України
Гирич Ігор Борисович,
кандидат історичних наук, старший науковий
співробітник Інституту української археографії та
джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “17 ” травня 2005 р. о 17.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д 35.222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип`якевича.
Автореферат розісланий 13 квітня 2005 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер І.Г.
Актуальність теми дослідження. Останнє десятиліття польсько-українських взаємин і в політичній, і в науковій площині позначене послідовними спробами подолання національних упереджень, узгодження історичних інтерпретацій, пошуками прийнятної для обох сторін картини минулого. Істотним складником цього процесу є дискусії про міжвоєнний період, коли у складі відродженої польської держави опинилися як західноукраїнські землі з переважно українським населенням, так і впливова українська політична еміграція.
Щойно постання незалежної України, зняття ідеологічних обмежень і відкритість архівів, збільшення можливостей ознайомлення з доробком польських колег, зрештою, важливість спільної, відвертої польсько-української історичної дискусії визначили звернення уваги українських дослідників до історії міжвоєнного часу. Насамперед, у центрі уваги вчених опинилися питання політичної історії, оцінка природи польсько-українського союзу 1920 року, пізнішої діяльності українських урядів. З`явилися численні персоналійні дослідження, які повернули до українського наукового обігу чимало імен визначних еміграційних вчених.
Водночас, значно менша увага була приділена всебічному вивченню розмаїтих організаційних структур української еміграції, аналізові складного мережива їхніх взаємин з польським урядом, польським суспільством і, що не менш істотно, західноукраїнськими науковими елітами. Виходячи з цього, а також наявності численних неопрацьованих джерельних комплексів з даної теми, історія науково-освітньої діяльності української еміграції у міжвоєнній Польщі набуває наукової актуальності.
Особливо слід відзначити, що комплексна розробка складних питань історії українсько-польських взаємин, вивчення наукової діяльності української еміграції в міжвоєнній Польщі, невіддільної від всебічних, хоча й сповнених істотних ідеологічних і політичних проблем, польсько-українських наукових, політичних, освітніх контактів актуальна в контексті сучасного активного розвитку польсько-української співпраці в науковій і культурній царинах, свідомої настанови політичного керівництва і інтелектуальних еліт двох країн на подолання упереджень минулого й, водночас, плідне використання історичного досвіду співпраці.
Зв`язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане у відділі новітньої історії Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Національної Академії Наук України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1919-1939)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок