Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування В УкраїнІ

Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування В УкраїнІ

Назва:
Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування В УкраїнІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
національна академія державного управління
при президентові україни
жовнірчик Ярослав Федорович
УДК 352(477):322
Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування В УкраїнІ
25.00.04 – місцеве самоврядування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор географічних наук, професор СТЕПАНЕНКО Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем економічної і техногенної безпеки.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор КУЙБІДА Василь Степанович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, віце-президент;
кандидат наук з державного управління ТИТАРЕНКО Олександр Михайлович, товариство з обмеженою відповідальністю
“Торг Топ”, директор.
Провідна установа – | Академія муніципального управління,
кафедра державного управління та місцевого самоврядування, м. Київ.
Захист відбудеться 6 липня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.02 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 3 червня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Жабенко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається важливістю наукового завдання, вирішенню якого присвячена дисертація, що полягає у виявленні та науковому обґрунтуванні шляхів удосконалення територіальної організації місцевого самоврядування в соціально-економічній системі суспільства. Значущість цього наукового завдання пояснюється тим, що існуюча система територіальної організації влади є неефективною і може призвести до непередбачуваних соціально-економічних і політичних наслідків. Це зумовлюється ігноруванням необхідності формування дієздатних територіальних громад, дуалізмом виконавчої влади та місцевого самоврядування на обласному і районному рівнях, закладених у Конституції і законодавчих актах України, дублюванням повноважень органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, пере-важанням у законодавстві делегованих повноважень (яких 80) над власними (яких 67) щодо органів місцевого самоврядування, не визначеністю фінансово-економічних основ місцевого самоврядування через недосконалість Бюджет-ного кодексу. Економічна база більшості муніципальних утворень не відповідає їх потребам. Обмежена муніципальна власність, не врегульовані відносини між владними органами, територіальними громадами і підприємствами різних форм власності. Не здійснюється адміністративно-територіальна реформа, не рефор-мується територіальна організація влади, що ускладнило проведення демократичних виборів Президента України у 2004 році. Разом з тим це призводить до занепаду і деградації територій, неповного використання потенціалу місцевого саморозвитку, не сприяє активізації муніципальних утворень та пошуку ними власних джерел та економічних механізмів сталого розвитку території.
Використання потенціалу саморозвитку муніципальних утворень сприя-тиме підвищенню економічної активності населення і органів місцевої влади щодо більш повного залучення в господарський обіг наявних ресурсів і раціоналізації виробничо-соціальної структури територій. Крім того, кожна людина, підприємство, установа діють не лише в галузевій сфері, а й у територіальному просторі – місті, селі, селищі, регіоні. Тому важливо створити ефективну територіальну організацію місцевого самоврядування в державі, яка б сприяла узгодженню територіальних, галузевих і народногосподарських інтересів, регіонально-цілісному розвитку.
Як показав аналіз стану наукової розробки проблеми територіальної організації місцевого самоврядування у вітчизняній літературі, українськими вченими створено підґрунтя для її подальшого вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування В УкраїнІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок