Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПЛОСКИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ МЕТОДОМ R-ФУНКЦІЙ НА БАЗІ ВАРІАЦІЙНОГО ПРИНЦИПУ РЕЙССНЕРА

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПЛОСКИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ МЕТОДОМ R-ФУНКЦІЙ НА БАЗІ ВАРІАЦІЙНОГО ПРИНЦИПУ РЕЙССНЕРА

Назва:
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПЛОСКИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ МЕТОДОМ R-ФУНКЦІЙ НА БАЗІ ВАРІАЦІЙНОГО ПРИНЦИПУ РЕЙССНЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ІМ. А.М. ПІДГОРНОГО
Тарсіс Катерина Юріївна
УДК 539.3
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПЛОСКИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ МЕТОДОМ R-ФУНКЦІЙ НА БАЗІ ВАРІАЦІЙНОГО ПРИНЦИПУ РЕЙССНЕРА
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі прикладної математики та обчислювальних методів Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук,
академік НАН України,
Рвачов Володимир Логвінович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України, зав. відділом.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Янютін Євген Григорович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат технічних наук
Дибський Павло Олександрович,
Національний аерокосмічний університет,
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ”,м. Київ,
кафедра динаміки та міцності машин та опору матеріалів.
Захист відбудеться " 29 " травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий " 25 " квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.П. Зайцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Створення ефективних методів розв’язування контактних задач теорії пружності є однією з важливих проблем механіки деформівного твердого тіла. Це пов’язано з необхідністю розробки науково-обґрунтованих методів розрахунків міцності та жорсткості відповідальних елементів машин, конструкцій та споруд. При розв‘язуванні контактних задач для тіл скінченних розмірів і складної форми використовуються сучасні чисельні методи, застосування яких основано на комп’ютерних технологіях та сучасному програмному забезпеченні у вигляді проблемно-орієнтованих пакетів дослідницьких і прикладних програм.
Актуальність теми. Одним з найбільш ефективних сучасних методів розв’язування широкого класу контактних задач є метод R-функцій (RFM). Можливості аналітичного опису граничних умов практично будь-якої складності та наявність алгоритмічного і програмного забезпечення, яке об’єднано у системі програм “ПОЛЕ”, обумовили його широке застосування та необхідність подальшого розвитку. Серед варіаційних постановок задач теорії пружності у рамках RFM, де раніше використовувались тільки екстремальні принципи Лагранжа та Кастільяно, дедалі більший інтерес дослідників викликають мішані постановки, які базуються на принципі Рейсснера. До суттєвих переваг цього принципу можна віднести можливість незалежно апроксимувати переміщення і напруження та простоту побудови структур розв’язків складних крайових задач. Однак у цьому напрямку, особливо при розв’язуванні контактних задач, мають місце невирішені питання, які пов’язані з обґрунтуванням достовірності та точності наближених розв’язків, з побудовою їхніх структур для складених і однорідних тіл довільної геометричної форми при різноманітних умовах контактної взаємодії, з розробкою ефективних методів пошуку невідомих областей контакту.
Робота, яка спрямована на створення й обґрунтування методу розв’язування контактних задач за допомогою RFM на базі принципу Рейсснера для однорідних і складених тіл довільної форми з різноманітними граничними умовами, на розробку критеріїв оцінки достовірності і точності наближених розв’язків, є актуальною у теоретичному та прикладному аспектах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПЛОСКИХ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ МЕТОДОМ R-ФУНКЦІЙ НА БАЗІ ВАРІАЦІЙНОГО ПРИНЦИПУ РЕЙССНЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок