Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління економічною безпекою підприємництва в Україні

Управління економічною безпекою підприємництва в Україні

Назва:
Управління економічною безпекою підприємництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Реверчук Надія Йосипівна
УДК 65. 012. 8 (477)
Управління економічною безпекою підприємництва в Україні
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Михасюк Іван Романович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти |
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Інститут економіки і менеджменту
Національного університету “Львівська політехніка”,
директор;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Іщук Світлана Олексіївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, докторант.
Провідна установа | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Міністерства освіти і науки України,
кафедра менеджменту інвестиційної
та інноваційної діяльності.
Захист дисертації відбудеться 2 липня 2004 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35. 051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: м. Львів, просп. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 29 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М.Панчишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах формування ринкової економіки постсоціалістичних країн важливого значення набуває розробка системи управління економічною безпекою підприємництва (ЕБП). Це зумовлено передусім збільшенням числа джерел загроз ЕБП у сучасних умовах; зростанням припливу у сферу бізнесу “новаторів”, непідготовлених для роботи в нестабільних умовах переходу країни до ринку; збільшенням кількісної та якісної ролі приватного сектора економіки та особливо її структурної складової – кримінально-тіньового бізнесу; зростанням у структурі джерел фінансового забезпечення підприємств, особливо малих, частки залучених джерел і зменшенням частки власних джерел фінансування; наростанням необхідності забезпечення інституційних, і зокрема етичних, норм та правил взаємовідносин між суб’єктами бізнесу та господарювання. Ефективність функціонування підприєм-ства, особливо в нестабільних умовах перехідної економіки, значною мірою визначається надійністю системи захисту від внутрішніх і зовнішніх загроз. Усе це надає дослідженню проблеми управління ЕБП в Україні підвищеної значущості та актуальності.
Питанням стійкості, розширеного відтворення економічних систем, стабільного і безпечного розвитку підприємств приділяли велику увагу у своїх працях класики економічної науки: Джон С. Мілль, А. Маршалл, С. Сісмонді, М. Туган-Барановський, Дж. М. Кейнс, Й. Шумпетер та ін.
Серед зарубіжних учених проблему ЕБП досліджують: П. Бернс,
П. Друкер, Р. Качалов, Т. Клейнер, Є. Олейников, В. Сенчагов, В. Тамбовцев,
А. Шаваєв, В. Шликов, В. Ярочкін та ін. Зусиллями багатьох учених розроблено економічні, правові та інституційні засади гарантування економічної безпеки (еб) підприємства, окреслено головні принципи та напрями вдосконалення системи управління ебп у ринковій та перехідній економіках, розвинуто теорію фінансової стійкості підприємств в умовах глобалізації та інноваційного типу економічного розвитку.
Вагомий внесок у дослідження проблеми ЕБ держави і підприємництва зробили вітчизняні вчені: О. Ареф’єва, І. Бінько, В. Геєць, В. Духов, М. Єрмошенко, Я. Жаліло, С. Злупко, Т. Кузенко, О. Кузьмін, А. Кірієнко, Т. Ковальчук, Б. Кравченко, М. Лесечко, В. Марцин, Л. Мельник, І. Михасюк, С. Мочерний, В. Мунтіян, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Управління економічною безпекою підприємництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок