Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання відхилень від нормальної тривалості робочого часу

Правове регулювання відхилень від нормальної тривалості робочого часу

Назва:
Правове регулювання відхилень від нормальної тривалості робочого часу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,92 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКО
Венедиктова Валентина Михайлівна
УДК 349.3:36
Правове регулювання відхилень
від нормальної тривалості робочого часу
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ –1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України м. Харків
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Гоц Василь Якович
начальник кафедри трудового, екологічного
та аграрного права
Університету внутрішніх справ
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки,
доктор юридичних наук, професор
Процевський Олександр Іванович
директор інституту економіки та права
Харківського державного педагогічного університету
імені Г.Сковороди
 
кандидат юридичних наук
Хуторян Наталія Миколаївна
старший науковий співробітник
відділу з проблем цивільного, трудового
та підприємницького права
Інституту держави і права ім.В.М. Корецького
НАН України.
Провідна установа: кафедра трудового права Національної юридичної академії України
їм. Я. Мудрого, м. Харків
Захист відбудеться “_9_” __09___ 1999 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, вул. Володимирська, 60, юридичний факультет).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 28 ” 07 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. З прийняттям Конституції – Основного Закону держави Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року// Відом. Верхов. Ради України. – 1996. - №30. – Ст.141. Україна вступила в новий етап розбудови демократичної соціальної правової держави. Тому зараз чи не найактуальнішим для національної юридичної науки є теоретичне обгрунтування й активне втручання у процес кодифікації правової системи держави. Це дуже важливе і складне завдання, оскільки ефективність правових норм залежить від теоретично обгрунтованого та практично аргументованого їх вибору і закріплення в чинному законодавстві, а також від правильного застосування їх на практиці.
Серед майбутніх кодифікаційних актів визначальне місце має посісти Трудовий кодекс України. Робота над проектом нового Трудового кодексу вже вступила в стадію обговорення його структури і змісту на сторінках юридичних видань Пилипенко П. Окремі зауваження до проекту Кодексу України про працю// Право України.- 1996.- №9.- С. 41-44; Карпенко Д., Хуторян Н. Особлива частина проекту Кодексу України про працю потребує удосконалення //Право України. – 1998. - №6. – С.54-58.. Тому зараз необхідно висловити відповідні пропозиції і щодо робочого часу як невід’ємного атрибуту реалізації трудових правовідносин. Доречно нагадати слова великого ентузіаста наукової організації праці П.М. Керженцева про значення часу: “Ми повинні зрозуміти, що час є для нас матеріальною цінністю і при тому цінністю особливого роду. Інші цінності ми спроможні зберігати і заощаджувати, час безупинно спливає і щосекундно зникає із нашого досвіду. Час невикористаний – це час, який загинув безповоротно. Тому, щоб вірно використовувати час, ми повинні з особливою ретельністю і дбайливістю до нього ставитись” Керженцев П.М. Принципы организации: Избр. произв. - М.: Экономика, 1968. – С. 339..
В умовах ринкової економіки основу правового регулювання трудових відносин відіграє право людини вільно розпоряджатися собою та своїми здібностями до праці. А це, в свою чергу, потребує створення такого механізму правового регулювання, який забезпечив би надійну гарантію реалізації цього права. Практика правового регулювання праці висуває необхідність глибокого і всебічного врахування того нового, що відбувається в сьогоднішньому житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Правове регулювання відхилень від нормальної тривалості робочого часу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок