Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКІВ ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ ІЗ УРАХУВАННЯМ ЗМІН ВІЛЬНИХ НАПОРІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКІВ ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ ІЗ УРАХУВАННЯМ ЗМІН ВІЛЬНИХ НАПОРІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКІВ ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ ІЗ УРАХУВАННЯМ ЗМІН ВІЛЬНИХ НАПОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
НОВИЦЬКА ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
УДК 628.17.08
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКІВ
ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ ІЗ УРАХУВАННЯМ
ЗМІН ВІЛЬНИХ НАПОРІВ
05.23.04 – водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, доцент
Ткачук Олександр Андрійович,
Національний університет водного господарства
та природокористування, професор кафедри
водопостачання та бурової справи.
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Хоружий Петро Данилович,
Інститут гідротехніки і меліорації
Української аграрної академії наук, м.Київ,
завідувач відділом сільськогосподарського
водопостачання та каналізації;
кандидат технічних наук, доцент
Українець Микола Опанасович,
Запорізька державна інженерна академія,
професор кафедри водопостачання і водовідведення.
Захист відбудеться “13” березня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 в Національному університеті водного господарства та природокористування за адресою: 33028, м. Рівне, вул.Соборна, 11
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НУВГП за адресою: 33000, м.Рівне, вул.Приходька, 75.
Автореферат розісланий “08” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Востріков В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з головних причин надмірних витрат електроенергії в системах подачі та розподілення води (СПРВ) є втрати води, які, в середньому, у містах України складають 30-50% від загальної подачі. Транспортування води в СПРВ до споживачів супроводжуються її втратами із зовнішніх водопровідних мереж та у житловому секторі. На їхнє формування впливають соціально-економічні, технічні та часові фактори. Найбільший вплив на величини втрат води мають саме технічні фактори, серед яких напір води є однією із пріоритетних складових. При збільшенні напорів понад їхні нормативні значення зростає загальна подача води в СПРВ. ЇЇ величину можна зменшити на 30-50% завдяки регулюванню напорів при змінних режимах водоспоживання.
Серед основних підходів у вирішенні проблем реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) України є проведення реконструкції та модернізації СПРВ. Відповідно до діючих нормативів, всі роботи з їхнього впровадження повинні проводитись на основі гідравлічних розрахунків, результати яких адекватно описують умови реального водозабезпечення. Це дає можливість не тільки виявити недоліки, притаманні сучасним СПРВ, але й оптимізувати параметри їхніх елементів та режими роботи. В результаті стабілізується водопостачання, зменшуються об’єми води, що подаються у мережу та витрати електроенергії.
Тому питання удосконалення гідравлічних розрахунків водопровідних мереж, що враховують реальні умови розбору води є актуальним, а врахування залежностей витрат води від величин вільних напорів при їхньому виконанні – важливим і необхідним для цього базисом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно планів держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт Національного університету водного господарства і природокористування (НУВГП), які формувались відповідно до державних та галузевих програм. Серед них: “Програма реформування й розвитку житлово-комунального господарства на період до 2010р.” (затверджена постановою Кабміну України №139 від 14.02.02); “Програма розвитку водопровідно-каналізаційного господарства”; НДР “Розробити та науково обґрунтувати пропозиції до нормативів систем водопостачання в сільській місцевості” (державний реєстраційний номер 0105U004969, 2005р.), в якій автор брала участь як виконавець.
Мета роботи полягає в удосконаленні методів розрахунків водопровідних мереж із застосуванням залежностей вузлових витрат води від величин вільних напорів при врахуванні втрат води із зовнішніх мереж та у житлових будинках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКІВ ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ ІЗ УРАХУВАННЯМ ЗМІН ВІЛЬНИХ НАПОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок