Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування та розвитОк ПРОДОВОЛЬЧОГО ПІДКОМПЛЕКСУ В УКРАЇНІ

формування та розвитОк ПРОДОВОЛЬЧОГО ПІДКОМПЛЕКСУ В УКРАЇНІ

Назва:
формування та розвитОк ПРОДОВОЛЬЧОГО ПІДКОМПЛЕКСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,80 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національний науковий центр“
Інститут аграрної економіки”
Української академії аграрних наук
Шебаніна Олена В’ячеславівна
УДК 338.432:338.439
формування та розвитОк
ПРОДОВОЛЬЧОГО ПІДКОМПЛЕКСУ В УКРАЇНІ
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор
ЧЕРВЕН Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний
університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ГОЙЧУК Ольга Іванівна,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
декан факультету підготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів АПК
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович, Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
Української академії аграрних наук,
завідувач відділу науково-організаційного забезпечення
доктор економічних наук, професор
Сахацький Микола Павлович,
Одеська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
Захист відбудеться 26 лютого 2008 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кім. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, кім. 212.
Автореферат розісланий “18” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук О.Г. Шпикуляк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головними завданням сучасного етапу розвитку економіки АПК є стабілізація і подальше нарощування обсягів виробництва продовольчих ресурсів, а на цій основі забезпечення оптимізації споживання харчових продуктів на душу населення, позбавлення залежності країни від їх імпортних поставок, створення сприятливих організаційно-економічних умов сільськогосподарським товаровиробникам, значного поліпшення соціального розвитку українського села. Тому розвиток продовольчого підкомплексу, як найбільш важливої ланки агропродовольчого комплексу, повинен займати одне з пріоритетних місць у формуванні і здійсненні регіональної політики держави. В сучасних умовах ринкової економіки його вектор необхідно спрямовувати на одержання високих конкурентоспроможних кінцевих результатів діяльності виробничо-господарських структур.
Проте, незважаючи на винятково важливу роль продовольчого підкомплексу, темпи його економічного розвитку останніми роками є недостатніми, а потенційні можливості внаслідок деструктивних процесів використовуються далеко в неповній мірі, що стримує вирішення існуючих нині економічних, соціальних та екологічних проблем. Сучасний стан практично всіх продовольчих вертикалей характеризується повільним рівнем розвитку як сировинних, так і переробних їх складових, порівняно малими обсягами реалізації готової продукції, розбалансованістю управління галузями і майже відсутністю міжгалузевої координації. До того ж виробництво харчової продукції підкомплексу поки що є досить нестійким до коливань ринкового попиту на продовольчі товари. Тривала системна криза, що охопила економіку країни, призвела до дефіциту та низької якості продовольчої продукції, підвищення затратності виробництва, зростання обсягів імпортних поставок продуктів харчування.
Основними проблемами розвитку продовольчого підкомплексу країни, що вимагають невідкладного вирішення, є подолання негативних тенденцій уповільнення економічного зростання, зупинення спаду виробництва, зміцнення та підвищення ефективності використання його ресурсного потенціалу, розширення асортименту та поліпшення якості продовольчих товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: формування та розвитОк ПРОДОВОЛЬЧОГО ПІДКОМПЛЕКСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок