Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОВРЯДУВАННЯ ВІРМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ У МІСТІ ЛЬВОВІ (XIV-XVIII ст.)

САМОВРЯДУВАННЯ ВІРМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ У МІСТІ ЛЬВОВІ (XIV-XVIII ст.)

Назва:
САМОВРЯДУВАННЯ ВІРМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ У МІСТІ ЛЬВОВІ (XIV-XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Демкова Мар’яна Станіславівна
УДК 34: 352.075] (09) (477.83-2) (=19) “XIV-XVIII
САМОВРЯДУВАННЯ ВІРМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ
У МІСТІ ЛЬВОВІ (XIV-XVIII ст.)
12.00.01. – теорія та історія держави і права; історія
політичних і правових вчень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник -
кандидат юридичних наук, професор ТИЩИК Борис Йосипович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історії та теорії держави і права
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АПрН України, доктор юридичних наук, професор
Гончаренко Володимир Дмитрович
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого (м. Харків), завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн
кандидат юридичних наук, доцент
Вовк Юрій Євгенович,
Міжнародний університет “РЕГІ” імені академіка Степана Дем’янчука, доцент кафедри права та філософії, заступник ректора з правових питань
Провідна установа -
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться 11 лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 5 січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Луць Л. А.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. В умовах утвердження української державності зростає роль наукових досліджень історії держави і права України, що дозволяє поглибити вітчизняні історико-правові знання. З огляду на це залишаються актуальними дослідження інститутів самоврядування вірменської громади міста Львова у XIV-XVIII ст.
У вітчизняній, зарубіжній історичній та історико-правовій літературі аналізувалися деякі питання становлення і функціонування інститутів самоврядування вірменської громади у місті Львові в XIV-XVIII ст. у працях вчених О. Бальцера, Ф. Бішофа, Я. Дашкевича, В. Григоряна. Окремі історико-правові аспекти даної проблеми висвітлені у статтях сучасних істориків права: В. Кульчицького, М. Кобилецького, А. Кольбенка, І. Бойка. Проте значна частина питань щодо становлення і функціонування інститутів самоврядування вірменської громади на території міста Львова у XIV-XVIII ст. залишається недослідженою. Це й обумовлює актуальність теми, за якою виконана дисертація.
У досліджуваний період територія міста Львова входила до складу Руського воєводства Польської держави. Це, безперечно, впливало на самоврядування національних громад, що проживали у місті. Так, акти польських королів у багатьох випадках покращували становище львівських вірмен, але й нерідко суттєвого його погіршували в частині обмеження їхніх прав у здійсненні вірменського самоврядування.
Незважаючи на перебіг політичних подій у державі, вірменська громада всіляко намагалася затвердити і зміцнити свій правовий статус, подаючи прохання (заяви) та скарги до польських королів, унаслідок чого в багатьох випадках приймалися позитивні для вірмен рішення, а польські королі видавали сприятливі для них привілеї. Так, з 1519 р. привілеєм польського короля Сигізмунда І був затверджений складений вірменами правовий кодекс, що отримав назву - Вірменський статут, який в основному містив норми матеріального права.
Важливе місце серед проблем, які вимагають дослідження історико-правових інститутів діяльності вірменської громади, посідає питання самоврядування вірменської громади у місті Львові у XIV-XVIII ст. У межах поняття “самоврядування вірменської громади” розглядаються такі елементи, як роль і призначення інститутів самоврядування у здійсненні судочинства, їхня компетенція, взаємозв’язки з міською владою, а також здійснення самоврядування всередині самої вірменської громади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: САМОВРЯДУВАННЯ ВІРМЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ У МІСТІ ЛЬВОВІ (XIV-XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок