Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ВИПРОМІНЮВАННЯ В ПРОЦЕСАХ ГОРІННЯ ГАЗОДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

РОЛЬ ВИПРОМІНЮВАННЯ В ПРОЦЕСАХ ГОРІННЯ ГАЗОДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

Назва:
РОЛЬ ВИПРОМІНЮВАННЯ В ПРОЦЕСАХ ГОРІННЯ ГАЗОДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
ФЛОРКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 536.46
РОЛЬ ВИПРОМІНЮВАННЯ В ПРОЦЕСАХ ГОРІННЯ
ГАЗОДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ
 
01.04.17 – Хімічна фізика, фізика горіння та вибуху
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної та хімічної фізики Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор ШЕВЧУК Володимир Гаврилович, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, професор кафедри загальної та хімічної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор ТЮРІН Олександр Валентинович, Інститут післядипломної та інноваційної освіти Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, завідувач кафедрою комп’ютерних та інформаційних технологій;
доктор фізико-математичних наук, професор
КОНТУШ Сергій Михайлович, Одеська державна академія холоду, професор кафедри фізики.
Провідна установа: Чернівецький державний університет ім. Ю.Федьковича, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці Захист відбудеться “18” червня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (65026, Одеса, вул.Пастера,27, велика фізична аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026 , Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “12” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Федчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Горіння частинок металів, крапель вуглеводневого пального та їх газозавісу вивчаються інтенсивно в зв'язку з великою різноманітністю фізико-хімічних процесів, що протікають в подібних системах: тепломасообмін, радіаційне перенесення, газодинамічні явища, сажеутворення та інші. З практичної точки зору, подібні дослідження обумовлені проблемами енергетичного горіння, хімічними технологіями, заснованими на горінні, СВС (самопідтримуючийся високотемпературний синтез) – технологіями, питаннями пожежобезпеки, газодисперсного синтезу порошкоподібних матеріалів та інше.
Вельми важливою відмінністю подібних систем є наявність в них конденсованих продуктів згорання, які, в основному, і визначають їх радіаційні характеристики. Радіаційні потоки задаються як вихідними характеристиками горючої суміші (зокрема, сортом і концентрацією пального, а отже і температурою згорання), так і радіаційними параметрами мілкодисперсних конденсованих продуктів згорання. Ці параметри (коефіцієнти розсіяння і поглинання випромінювання) визначаються розмірами, фазовим і фізико-хімічним складом, температурою і концентрацією цих частинок. Вони і визначають характеристики випромінювання двофазного полум’я - інтегральну і спектральну світимість та емісійну здатність. Конкретний прояв випромінювання у випадку запалювання і горіння частинок зводиться до додаткових тепловтрат.
Актуальність теми. Розрахунок радіаційних характеристик в палаючих двофазних системах передбачає перехід від індивідуального випромінювача – перший рівень - до зони горіння як цілого, з врахуванням колективних ефектів – другий рівень. Перший із цих рівнів дає вихідну інформацію для другого, який визначає перенесення випромінювання в щільній сукупності мілкодисперсних частинок при високих температурах. Перший рівень має і самостійний інтерес, так як дозволяє описати теплообмін частинок, що конденсуються в процесі горіння. Цей аспект конденсації досліджено недостатньо, тому він є одним із предметів дослідження даної роботи. Відсутність детальних досліджень ролі випромінювання пов'язана з недостатньою інформацією про температурні залежності випромінювальних та поглинальних характеристик субмікронних частинок, що також стало предметом цих досліджень. Другим аспектом досліджень взаємодії конденсованої та газової фаз є теплообмін за рахунок зіткнення молекул з поверхнею субмікронних частинок, що утворюються при конденсації продуктів згорання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ВИПРОМІНЮВАННЯ В ПРОЦЕСАХ ГОРІННЯ ГАЗОДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок