Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КАТЕРИНОСЛАВА: ФОРМУВАННЯ, СТРУКТУРА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (кінець XVIII – початок XX ст.)

ОРГАНИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КАТЕРИНОСЛАВА: ФОРМУВАННЯ, СТРУКТУРА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (кінець XVIII – початок XX ст.)

Назва:
ОРГАНИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КАТЕРИНОСЛАВА: ФОРМУВАННЯ, СТРУКТУРА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (кінець XVIII – початок XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,22 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДВУРЕЧЕНСЬКА Олександра Сергіївна
УДК 94(477) “17/19”
ОРГАНИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КАТЕРИНОСЛАВА: ФОРМУВАННЯ, СТРУКТУРА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (кінець XVIII – початок XX ст.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Савчук Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри квантової макрофізики
кандидат історичних наук, доцент
Мільчев Володимир Іванович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри джерелознавства, історіографії та
спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться “_23_” __січня__ 2008 р. о 13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “_18_” __грудня__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У другій половині XVIII ст. внаслідок ряду причин зменшується значення міст як джерела прибутку для державної скарбниці. З метою відновлення економічної потужності міст уряд розпочав серію реформ, наслідком яких стало створення нових установ – Загального міського зібрання, Загальної думи, Шестигласної думи, як органів міського самоврядування. До їх компетенції відносилися виключно питання міського господарства. Від самого початку самоврядування відігравало роль проміжної ланки між населенням міст та урядовими установами: представники самоврядування повідомляли владним установам про потреби і інтереси міст та одночасно сприяли впровадженню на місцях урядової політики. Внаслідок такого зв’язку думи не залишилися застиглими установами, а змушені були адекватно реагувати на вимоги міського суспільства і зміну державної політики.
В процесі заселення обширної південної території імперії виникали нові міста і містечка та зростали вже існуючі. До їх числа належав і губернський Катеринослав. Введення нових міських органів влади в щойно утвореному Катеринославі, де не було традицій діяльності міських установ в загальнодержавному розумінні, дозволяє вивчити становище і розвиток міських органів самоврядування, виявити їх переваги та недоліки. Водночас Дума як наслідок адміністративних реформ сама створювала підґрунтя для соціально-економічних і культурних перетворень у місті. Установам самоврядування належить керівна роль у перетворенні Катеринослава на потужний промисловий центр. Досліджуючи органи міського самоврядування, можна побачити розвиток міста “із середини”: виявити причини появи певного явища, його суспільне значення для міста, простежити зміни в потребах міського населення, дослідити реакцію міського суспільства на різноманітні перетворення в Російській імперії. Вивчення органів міського самоврядування Катеринослава уможливлює розуміння сутності міста нової доби та дослідження міст Південної України.
Суспільна актуальність даної теми проявляється у підвищеному інтересі до традицій міського самоврядування в контексті тих адміністративних реформ, які тривають в Україні з 1991 р. Мова йде про використання досвіду роботи міської Думи, осмислення її ролі в міському житті, зв’язків міського самоврядування з урядовими установами.
Актуальність питання про міське самоврядування Катеринослава в наші дні пов'язана також із прагненням уряду провести кардинальні зміни цієї сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: ОРГАНИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КАТЕРИНОСЛАВА: ФОРМУВАННЯ, СТРУКТУРА ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (кінець XVIII – початок XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок