Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНАГОГИ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

СИНАГОГИ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

Назва:
СИНАГОГИ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,12 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
КОТЛЯР Євген Олександрович
УДК 72 У + 745/749 : 930.26
СИНАГОГИ УКРАЇНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ
ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії і теорії мистецтва Харківського художньо-промислового інституту Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Соколюк Людмила Данилівна,
професор кафедри історії і теорії мистецтва ХХПІ
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, ст. науковий співробітник
Петрякова Фаїна Сергіївна,
ст. науковий співробітник Інституту народознавства
НАН України
доктор архітектури, професор
Фільваров Генріх Йосипович,
директор Інституту урбаністики м. Києва, директор Українського інституту єврейської матеріальної культури та архітектури
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2001 р. об 11 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури (61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4).
Автореферат розісланий “ 31 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Откидач В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З набуттям Україною незалежності сакральне мистецтво на її етнічній території викликає особливий інтерес, пов'язаний з відродженням національних і культурних традицій. Твори єврейського культового зодчества в такому контексті являють собою приклад малодослідженості синтезу багатовікової національної культури і самобутності єврейської діаспори.
Синагога є відображенням історико-культурного тла місцевого життя єврейської спільноти. Зберігаючи давньоіудейські храмові традиції, вона зазнала впливу історичних стилів. Комплекс космогонічної, культурної та художньої інформації широко інтегрувався в образний контекст синагогального пам'ятника, формуючи його ідентичність. Аналіз синагогальної будівлі під кутом зору характерних символічних структур надає можливість систематизації традиційних підходів до спорудження й декорування синагог. Вітчизняний матеріал дозволяє ґрунтовно розглянути синагоги України з урахуванням етнонаціональних особливостей та історико-стилістичної специфіки, визначити самоцінність цих споруд і їхнє місце у світовій культурній спадщині.
Актуальність теми обумовлена потребою широкого вивчення, збереження та відродження пам'яток матеріальної культури національних меншин сучасної України. Історично єврейські громади на українських етнічних землях, починаючи з XV – XVI ст., входили до єдиного культурного ареалу східноєвропейського єврейства. У процесі територіального формування України під впливом низки культурних традицій (української, польської, австро-угорської, російської та ін.) існували самобутні регіони, що не могло не відбитися і на характері єврейських поселень. Зміни політичної ситуації зумовлювали зосередження всього громадського життя євреїв у синагозі – духовному й містобудівному серці єврейського кварталу. Художній образ синагоги – це знак, вияв соціального статусу, демографічної та культурної динаміки єврейської громади. Спільність традицій і внутрішнього устрою східноєвропейських єврейських громад зумовили єдність архітектурно-художніх засобів у синагогальному будівництві. Водночас кожна синагога мала свій неповторний образ, пов'язаний з конкретними історико-соціальними факторами.
Перші спроби наукового вивчення унікальної і строкатої культурної спадщини євреїв України було здійснено на межі ХІХ і ХХ ст. Одночасно з цим ішов процес її варварського знищення, який досяг апогею в 1914-1945 рр. – у період громадянської і двох світових війн, антирелігійних кампаній радянських часів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИНАГОГИ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок