Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖРЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАРОДАВНІХ КЕЛЬТІВ ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ (ІІ ст. до н. е. – І ст. н. е.)

ЖРЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАРОДАВНІХ КЕЛЬТІВ ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ (ІІ ст. до н. е. – І ст. н. е.)

Назва:
ЖРЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАРОДАВНІХ КЕЛЬТІВ ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ (ІІ ст. до н. е. – І ст. н. е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАЗАКЕВИЧ ГЕННАДІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 94(364)
ЖРЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАРОДАВНІХ КЕЛЬТІВ ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ
(ІІ ст. до н. е. – І ст. н. е.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: – кандидат історичних наук, доцент
Ставнюк Віктор Володимирович,
доцент Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Зубар Віталій Михайлович, провідний науковий співробітник Інституту археології НАН України
– кандидат історичних наук, доцент
Рижов Сергій Миколайович, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України.
Захист відбудеться “20” вересня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “19” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку джерел і літератури (247 найменувань), чотирьох додатків. Загальний обсяг дисертації – 207 сторінок, з яких 19 сторінок – список джерел і літератури.
Актуальність теми дослідження. Організація кельтських жерців (друїдів) являє собою яскравий феномен на тлі розвитку культури стародавніх кельтів. Численні соціальні функції, що виконувалися жрецькою організацією, дозволяють розглядати її як один з ключових елементів соціальної організації кельтських племен, без належного вивчення якого наукове дослідження історії та культури кельтів є неможливим.
Актуальність обраної теми посилюється тим, що стародавні кельти протягом ІІІ-І ст. до н. е. заселяли частину території сучасної України. Вплив цього народу на етнокультурну ситуацію у Центральній та Східній Європі був настільки потужним, що це дало змогу деяким дослідникам припускати можливість кельтського походження Київської Русі та окремих етнографічних груп українського населення. Незважаючи на помітний слід, який залишили стародавні кельти у давній історії України, систематичне дослідження їх соціальної організації і духовної культури у вітчизняній науці раніше фактично не проводилося.
Жрецька організація стародавніх кельтів вже більше ста років є предметом наукового дослідження однак ступінь наукової розробки цієї теми залишається недостатнім. У західній історіографії домінують дослідження, у яких жрецька організація розглядається як статичне явище, майже нездатне до активних перетворень. Недостатня увага приділена питанню історичного розвитку жрецької організації у контексті динамічних соціально-економічних процесів, що мали місце у кельтському суспільстві останніх століть до н. е.
Об’єктом дослідження є жрецька організація стародавніх кельтів – суспільний прошарок, професійні обов’язки представників якого були пов’язані з культовим служінням, виконанням ритуально-магічних практик і збереженням релігійно-міфологічної традиції.
Предметом дослідження є культурна та соціальна природа жрецької організації стародавніх кельтів, як історичного явища, еволюція її ролі у суспільному житті, релігійно-ідеологічні засади функціонування.
Мета дослідження полягає у визначенні місця жрецької організації у соціальній структурі кельтських племен доби раннього залізного віку і виявленні її еволюції протягом ІІ ст. до н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖРЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАРОДАВНІХ КЕЛЬТІВ ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ (ІІ ст. до н. е. – І ст. н. е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок