Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВО-МЕДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КАТЕХОЛАМІНІВ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАЖИТТЄВОСТІ ПОВІШЕННЯ

СУДОВО-МЕДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КАТЕХОЛАМІНІВ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАЖИТТЄВОСТІ ПОВІШЕННЯ

Назва:
СУДОВО-МЕДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КАТЕХОЛАМІНІВ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАЖИТТЄВОСТІ ПОВІШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров’я України
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика
Біляков Андрій Миколайович
УДК 616-001.85-07:340.624.6 577.175.522/.523
СУДОВО-МЕДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КАТЕХОЛАМІНІВ
ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАЖИТТЄВОСТІ ПОВІШЕННЯ
14. 01. 25 – судова медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Михайличенко Борис Валентинович
завідувач кафедри судової медицини Національного медичного університету
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Дідківська Софія Петрівна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри криміналістики;
кандидат медичних наук, доцент Моканюк Олександр Іванович, Вінницький державний медичний університет ім. М. І. Пирогова, доцент кафедри патологічної анатомії та судової медицини.
Провідна установа:
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 14 “ червня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.613.03 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, 112, вул. Оранжерейна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, 112, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розіслано “ 8 “ травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент В. Г. Бурчинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Повішення являє собою серйозну соціальну проблему, особливо в теперішній час, коли відбувається соціальна трансформація суспільства. Повішення становить майже 70% серед всіх випадків механічної асфіксії [Матышев А. А., 1993; Молин Ю. А., 1996; Сербента Г. А., 1981 ]. У зв’язку з цим соціологи, юристи аналізують різні аспекти цього соціального лиха.
За родом смерті повішення може являти собою як випадки самогубств, так і нещасні випадки та вбивства. Так, за даними ВООЗ, в світі щорічно трапляється близько 500 тис. самогубств і 7 млн. спроб. При цьому повішення в теперішній час є основним і найпростішим способом самогубства. Крім того, збільшується кількість нещасних випадків від повішення в побуті та на виробництві, коли людина оточує себе різними конструкціями та механізмами. За таких обставин гинуть від повішення частіше за все діти. З розвитком сексуальної революції з’явилися публікації про смерть в результаті нещасного випадку при синдромі сексуальної асфіксії. В США щорічно фіксується 250-300 смертей, що виникли внаслідок нещасного випадку при цьому синдромі.
В судово-медичній практиці та практичній діяльності правоохоронних органів зустрічаються випадки вбивства з наступною імітацією самогубства через повішення.
При судово-медичному дослідженні трупа іноді на шиї виявляють смуги, які нагадують странгуляційні борозни. Однак такі смуги можуть виникнути при гнилісних змінах, коли тиснуть комірці або компреси.
В зв’язку з цим, наукова розробка питань, пов’язаних з діагностикою механічної асфіксії через повішення з обґрунтуванням діагнозу та визначенням ознак її зажиттєвості являє собою актуальне завдання для судових медиків.
З часів Гіппократа, якому належать перші лікарські спостереження повішення, і до сьогодення значна кількість вчених займалася діагностикою цього виду механічної асфіксії
[М. О. Оболонський, 1885; О. С. Ігнатовський, 1910; М. С. Бокаріус, 1930; М. І. Райський, 1953;
Ю. С. Сапожников, 1969; І. О. Концевич, 1968]. Триває розробка актуальних питань механічної асфіксії і в наш час [С. П. Дідківська, 1970, 2001; В. О. Татаренко, 1994].
При розробці цієї проблеми звертають увагу як на загальноасфіктичні та видові ознаки асфіксії, так і на показники зажиттєвої реакції шкіри у відповідь на дію петлі.
Досить повно вивчені прояви механічної асфіксії через повішення на морфологічному рівні [Гамбург А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СУДОВО-МЕДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КАТЕХОЛАМІНІВ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАЖИТТЄВОСТІ ПОВІШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок