Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧА, БЛАГОДІЙНИЦЬКА ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА (1880-ті рр. – 1929 р.)

ВИДАВНИЧА, БЛАГОДІЙНИЦЬКА ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА (1880-ті рр. – 1929 р.)

Назва:
ВИДАВНИЧА, БЛАГОДІЙНИЦЬКА ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА (1880-ті рр. – 1929 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
БОЙКО ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 94(477)”18/19”(Чикаленко)
ВИДАВНИЧА, БЛАГОДІЙНИЦЬКА ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА
(1880-ті рр. – 1929 р.)
Спеціальність 07. . – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КОЛЕСНИК ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ,
декан історичного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КАПЕЛЮШНИЙ ВАЛЕРІЙ ПЕТРОВИЧ,
завідувач кафедри етнології та краєзнавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
КАЗАКЕВИЧ ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА,
доцент кафедри історії та етнополітики
Інституту української філології
Національного педагогічного університету
імені М. П. Драгоманова
Захист відбудеться 19 травня   р. о „10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 16 квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О. І. Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена її метою і завданнями. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (284 найменування). Загальний обсяг дисертаційного дослідження – 217 с.
Вступ. Актуальність теми дослідження. Розуміння процесів державотворення, що відбуваються в сучасній Україні потребує глибокого вивчення, осмислення і наукової оцінки вітчизняної історії. Адже за різними суспільними подіями та явищами криються видатні особистості. Зважаючи на це аналіз їхньої діяльності, у контексті загально-національного розвитку, допоможе адекватно реставрувати перебіг історичних подій. Ось чому на значну увагу заслуговують історичні постаті кінця ХІХ – початку ХХ ст. до яких, безумовно, можна віднести Євгена Харлампійовича Чикаленка – визначного діяча українського національно-демократичного руху, ім’я якого було відоме в усій Україні. Є.Чикаленка знали як видавця, мецената та землевласника. Разом з тим діяльність Є.Чикаленка не вписувалася в рамки офіційної радянської ідеології, тому його ім’я поступово було забуте і зараз залишається маловідомим.
Дослідження життєвого шляху Є.Чикаленка, становлення його суспільно-політичних поглядів, формування громадських та наукових пріоритетів дозволить глибше познайомитися з діяльністю діяча, який зробив вагомий внесок у будівництво Української держави, сприяв виданню першої української щоденної газети, стояв біля витоків українського національно-визвольного руху. Є.Чикаленко залишив у спадок масив публіцистичних праць, що не втратили донині своєї актуальності та вимагають ґрунтовного наукового аналізу та узагальнення. Поза сумнівом, громадсько-політична діяльність Є.Чикаленка, заслуговує спеціального дослідження, що дозволить показати його місце у суспільно-політичному й національному житті України першої половини ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в рамках науково-дослідної теми „Історія української державності нової та новітньої доби” (№ БФ046-01), яка включена до тематичного плану Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Об’єктом дослідження є особа Є.Чикаленка як українського громадсько-політичного діяча кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.
Предметом дисертаційного дослідження є видавнича, благодійницька, громадсько-політична діяльність Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИДАВНИЧА, БЛАГОДІЙНИЦЬКА ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВГЕНА ЧИКАЛЕНКА (1880-ті рр. – 1929 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок