Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ГЕПАТИТУ С З ПОЗАПЕЧІНКОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ГЕПАТИТУ С З ПОЗАПЕЧІНКОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ГЕПАТИТУ С З ПОЗАПЕЧІНКОВИМИ УРАЖЕННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ВОРОЖБИТ ОЛЬГА БОГДАНІВНА
УДК 616.36-002.16.17-085.376-037
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ
ХРОНІЧНОГО ГЕПАТИТУ С
З ПОЗАПЕЧІНКОВИМИ УРАЖЕННЯМИ
14.01.13 - інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Шевченко Леонід Юрійович, кафедра інфекційних хвороб Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Вовк Алла Дмитрівна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувач відділом вірусних гепатитів і СНІДу;
-
доктор медичних наук, професор Нікітін Євген Васильович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією.
Провідна установа: Івано-Франкіський державний медичний університет МОЗ України.
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. о 11:00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громшевського АМН України за адресою: 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України за адресою 03038, м. Київ, вул. М.Амосова,5.
Автореферат розісланий “25” квітня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук В.В. Кононенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Хронічний гепатит С належить до найактуальніших проблем медицини (М.А. Андрейчин, 2001, Ж.І. Возіанова, 2002,). Він створює потужний епідемічний процес і є найпоширенішою з хронічних вірусних інфекцій (А.Д. Вовк, 2001). Україна відноситься до регіонів з високою ураженістю населення вірусом гепатиту С (А.Л. Гураль, В.Ф. Марієвський, 1999).
Незважаючи на значну кількість досліджень, що присвячені ХГС, багато важливих аспектів проблеми залишаються недостатньо вивченими. Особливе місце серед них займають специфічні позапечінкові ураження.
Використовуючи термін „специфічні” до позапечінкових проявів ГС, хочемо підкреслити, що йдеться лише про ті ураження інших органів та систем (крім печінки), що зумовлені спектром тропізму вірусу або ушкоджуючою дією імунних комплексів, які складаються з антигенів HCV та антитіл до них, а не недостатністю функцій печінки.
Лімфотропність HCV, що робить Т- і В-лімфоцити мішенню для вірусу, призводить до розвитку багатьох лімфопроліферативних захворювань, серед яких чільне місце належить типовим для ГС лімфомам та кріоглобулінемії (В.П. Малий, 2005). Досить часто ці стани виступають на перший план і служать головною причиною летальних наслідків. Незважаючи на актуальність даної проблеми, зв`язок лімфопроліферативних процесів із ГС вивчений недостатньо, навіть їх частота в Україні залишається невідомою (Б.А. Герасун, 2003).
Одним із актуальних аспектів лімфотропності вірусу є пов`язаний із модифікацією HLA розвиток автоімунних процесів. Автоімунні реакції не тільки ускладнюють перебіг хвороби, але є протипоказом для інтерферонотерапії – основного у даний час методу лікування ХГС.
Велику групу позапечінкових проявів пояснюють ушкоджуючою дією імунних комплексів. Серед них найактуальнішими для детальнішого вивчення є гломерулонефрити і системні васкуліти. Ці стани, судячи із частоти виявлення у хворих автоантитіл та розвитку реактивності імуноцитів до автоантигенів, належать до автоімунних. Але зв`язок між утворенням імунних комплексів та виникненням автоімунного процесу багато в чому залишається незрозумілим.
Так само недостатньо розроблені патогенез і навіть діагностика вірусних гломерулонефритів. Досі відсутні чіткі критерії для диференціальної діагностики вторинних гломерулонефритів, що етіологічно зумовлені HCV, і первинних (супутніх) гломерулонефритів, під час лікування яких могло відбутися парентеральне зараження HCV.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ГЕПАТИТУ С З ПОЗАПЕЧІНКОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок