Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАГРОМАДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В ОРГАНАХ КУКУРУДЗИ

НАГРОМАДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В ОРГАНАХ КУКУРУДЗИ

Назва:
НАГРОМАДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В ОРГАНАХ КУКУРУДЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОЛОВАЧ ОЛЕКСАНДРА МИРОСЛАВІВНА
УДК 581.143:546.48:633.11
НАГРОМАДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
В ОРГАНАХ КУКУРУДЗИ
03.00.12–фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізіології та екології рослин Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Демків Орест Теодорович,
Інститут екології Карпат НАН України,
старший науковий співробітник
відділу екоморфогенезу рослин.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Мусієнко Микола Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізіології та екології рослин;
кандидат біологічних наук
Соболь Маргарита Анатоліївна,
Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України,
науковий співробітник
відділу клітинної біології та анатомії.
Захист дисертації відбудеться “24” ____03_ 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд.434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “22” __02 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забруднення навколишнього середовища важкими металами є актуальною та одночасно складною для вирішення проблемою сьогодення. Оскільки функціонування сучасного суспільства неможливе без розвитку промисловості, видобутку корисних копалин, автоперевезень, розширення інфраструктури автошляхів, яка є одним із джерел важких металів, зрозуміло, що масштабність проблеми у майбутньому буде лише зростати. Одним з шляхів вирішення проблеми може бути фіторемедіація, яка полягає у використанні здатності деяких видів рослин поглинати полютанти та акумулювати їх у біомасі. Подальша утилізація біомаси елімінує нагромаджені забруднювачі з середовища (Кравець О.П., 2002; Huang J.W.W. et al., 1997; Lasat M.M., 2002; Pilon-Smith E., 2005; Salt D.E. et al., 1998; Saxenaet al., 1999). У зв’язку з цим актуальним є пошук толерантних видів рослин, здатних накопичувати важкі метали, розподіляти їх у органах та тканинах і одночасно продукувати велику біомасу для зручного їх збору з забрудненої ділянки. Утворення біомаси тісно пов’язане з функціонуванням фотосинтетичного апарату рослин. Як відомо, однією з найвиразніших характеристик стану фотосинтетичного апарату рослин за впливу стресових чинників є вміст пігментів у листку та їх співвідношення (Таран Н.Ю., 1999; Тарчевcкий И.А., Андрианова Ю.Е., 1980).
Не менш важливими є дослідження захисних реакцій рослин, що активуються у відповідь на зростаючий вміст токсиканта у середовищі, та способів підвищення їхніх адаптаційних можливостей. Тому вивчення закономірностей нагромадження та розподілу важких металів в органах рослин, а також особливостей функціонування рослин за впливу важких металів є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках тем кафедри фізіології та екології рослин Львівського національного університету імені Івана Франка ОБ-175б “Роль регуляторів росту у формуванні адаптаційного потенціалу рослин до несприятливих умов довкілля ” № ДР U001910 та БР-03П “Механізми стійкості рослин до антропогенного забруднення ґрунтів нафтопродуктами і важкими металами” № ДР U002212.
Мета та задачі дослідження. Метою роботи було оцінити можливість використання рослин кукурудзи для фіторемедіації забрудненого важкими металами середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАГРОМАДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В ОРГАНАХ КУКУРУДЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок