Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ ДОЗУВАННЯ РІДКИХ МЕТАЛІВ З ПЕРЕХРЕСНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ і МАГНІТНИМИ ПОЛЯМИ ПРИ ПОВЗДОВЖНЬОМУ СТРУМІ В КАНАЛІ

СИСТЕМИ ДОЗУВАННЯ РІДКИХ МЕТАЛІВ З ПЕРЕХРЕСНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ і МАГНІТНИМИ ПОЛЯМИ ПРИ ПОВЗДОВЖНЬОМУ СТРУМІ В КАНАЛІ

Назва:
СИСТЕМИ ДОЗУВАННЯ РІДКИХ МЕТАЛІВ З ПЕРЕХРЕСНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ і МАГНІТНИМИ ПОЛЯМИ ПРИ ПОВЗДОВЖНЬОМУ СТРУМІ В КАНАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ГЛУХЕНЬКИЙ Олександр Іванович
УДК 621.74 : 537.84
СИСТЕМИ ДОЗУВАННЯ РІДКИХ МЕТАЛІВ
З ПЕРЕХРЕСНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ і МАГНІТНИМИ ПОЛЯМИ
ПРИ ПОВЗДОВЖНЬОМУ СТРУМІ В КАНАЛІ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі стабілізації параметрів електромагнітної енергії Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, с.н.с.,
Гориславець Юрій Михайлович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу стабілізації параметрів електромагнітної енергії.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, с.н.с.,
Подольцев Олександр Дмитрович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу електроживлення технологічних систем;
– кандидат технічних наук, с.н.с.,
Фікссен Владислав Миколайович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, м.Київ, старший науковий співробітник відділу магнітної
гідродинаміки.
Провідна установа – Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України (відділ електротермії), м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 20 червня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України, за адресою: 03680, Київ-57, проспект Перемоги, 56, тел.456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано 15 травня 2007 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Ю. М. Васецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В сучасній металургії та ливарному виробництві знаходять все більше застосування електротехнології, що ґрунтуються на силовому впливі електромагнітного поля на рідкий метал. Одним з напрямків широкого практичного використання електромагнітних пристроїв в цій області є порційне дозування рідких металів. На даний час розроблені та впроваджені в промислове виробництво електромагнітні пристрої і установки, здатні дозувати різні метали та сплави (свинець, алюміній, чавун та ін.). Такі пристрої переважно реалізують прямоточну схему дозування, яка внаслідок її високої гідродинамічної інерційності не дозволяє досягти високої точності і продуктивності цього процесу, особливо при одержанні малих доз рідкого металу. В той же час потреба в таких дозах (виливках) досить значна. Виливки малих розмірів, наприклад, з алюмінію необхідні в якості розкислювача при виробництві якісної сталі або як заготовки при масовому виробництві невеликих деталей, а також у багатьох інших випадках.
Актуальність теми. Покращення технічних характеристик систем електромагнітного дозування рідких металів може бути досягнуто за рахунок поєднання малоінерційної схеми стопорного дозування з ефективною електромагнітною системою. Електромагнітні сили в стопорній системі періодично компенсують гідростатичний тиск рідкого металу, формуючи тим самим паузу в циклі дозування. Видача доз металу відбувається або під дією лише гідростатичного тиску (при знятті електромагнітних сил), або при сумісній його дії з електромагнітним тиском (шляхом реверсування електромагнітних сил). Проведені дослідження показують, що схемо-технічне рішення електромагнітної системи з перехресними електричними і магнітними полями при повздовжньому струмі в каналі забезпечує чітке і надійне формування доз металу, дозволяє отримання декількох доз одночасно, даючи можливість в такий спосіб істотно збільшити точність і продуктивність процесу дозування.
Розробка зазначених систем викликала необхідність розгляду електромагнітних процесів, визначення електромагнітних параметрів і силового впливу поля на рідкий метал, а також вивчення гідродинамічних процесів в стаціонарному та нестаціонарних (перехідних) режимах. Стопорне електромагнітне дозування є відносно новим, складним та малодослідженим процесом, що вимагає в першу чергу встановлення взаємозалежностей між характером силового дії електромагнітного поля на рідкий метал та гідродинамічними параметрами процесу дозування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМИ ДОЗУВАННЯ РІДКИХ МЕТАЛІВ З ПЕРЕХРЕСНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ і МАГНІТНИМИ ПОЛЯМИ ПРИ ПОВЗДОВЖНЬОМУ СТРУМІ В КАНАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок