Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ КАДАСТРОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ( на матеріалах Харківської області )

ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ КАДАСТРОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ( на матеріалах Харківської області )

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ КАДАСТРОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ( на матеріалах Харківської області )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.В. Докучаєва
Сухомлін Людмила Володимирівна
УДК 631.164.25:631.111.ОСІ.73
ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ КАДАСТРОВОЇ ОЦІНКИ
ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ
( на матеріалах Харківської області )
08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі землевпорядкування та земельного кадастру
Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор Вервейко Анатолій Петрович, завідувач кафедри землевпорядкування та земельного кадастру Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, член-кореспондент УААН Третяк Антон Миколайович, віце-президент УААН кандидат економічних наук, професор Шиян Віктор Йосипович, завідувач кафедри економіки сільського господарства Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва
Провідна установа : Інститут аграрної економіки УААН, м. Київ
Захист відбудеться “ 12” грудня 2001 р. о “ 12 оо ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХДАУ, корп.1, к.213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харків п/в “Комуніст-1”, ХДАУ, корп.1 .
Автореферат розісланий “ 12 ” листопада 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Македонський А.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформація земельних відносин в Україні, їх переведення на ринкові засади потребує залучення принципово нових механізмів управління земельними ресурсами. У значній мірі це стосується реформування агропромислового комплексу, на який припадає близько 70 % земельного фонду держави. Докорінні зміни земельних відносин, обумовлені впровадженням ринкових умов господарювання, перехід від державної монополії на ресурси до приватної власності на землю через роздержавлення, розпаювання та приватизацію, визнання землі учасником ринкового обігу, введення обов'язкової плати за користування землею, впровадження нових форм господарювання на приватно-орендних умовах – ось неповний перелік питань, які потребують невідкладного вирішення і які розглядаються в даній роботі.
До питання удосконалення земельних відносин в аграрному секторі економіки дослідники зверталися неодноразово. Про це свідчать праці корифея теорії ренти К.Маркса, розробки таких відомих учених, як В.Я. Амбросов, М.Л. Бронштейн, П.Ф. Веденічев, А.П. Вервейко, Д.І. Гнаткович, Г.Д. Гуцуляк, Д.С. Добряк, В.О.Кірсанов, І.Л. Лукінов, Т.П. Магазинщиков, П.П. Маракулін, В.П. Мартьянов, В.Я. Месель-Веселяк, П.О. Мосіюк, Л.Я. Новаковський, Б.Й. Пасхавер, П.М. Першин, П.Т.Саблук, А.М. Третяк, М. Туган-Барановський, С.О. Удачин, М.М. Федоров, В.Й. Шиян та ін. Проте і сьогодні зазначені питання залишаються невичерпаними і потребують деталізації з урахуванням відповідних природно-кліматичних і виробничих умов.
Незважаючи на значну кількість публікацій, дискусійними залишаються питання підвищення соціально-економічної продуктивності земельно-ресурсного потенціалу на основі організації оптимального землекористування з урахуванням якості землі і диференційної плати за її використання. Існує нагальна потреба в глибокому та всебічному вивченні питання кадастрової оцінки земельних ресурсів для встановлення їх значимості при різних формах власності і підприємницької діяльності в різних галузях народного господарства.
Земля повинна мати свою вартість, саме для цього потрібна її грошова оцінка і створення механізму подальшого регулювання земельних відносин на основі цінових показників. Розробка таких показників потребує кадастрової оцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ КАДАСТРОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ( на матеріалах Харківської області )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок