Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ІНВЕРСІЙНОГО ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ІНВЕРСІЙНОГО ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ІНВЕРСІЙНОГО ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ВЛАСЕНКО НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 330.111.62
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ
В УМОВАХ ІНВЕРСІЙНОГО ПЕРЕХОДУ
ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Гриценко Андрій Андрійович, завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор Черняк Володимир Кирилович, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, власності та інвестицій;–
кандидат економічних наук Максименко Яна Анатоліївна, доцент кафедри загальної економічної теорії Національного технічного університету “ХПІ” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Провідна установа – Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і наукиУкраїни, кафедра загальної економічної теорії, м. Одеса.
Захист відбудеться 21.01.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розіслано 19.12.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність теми продиктована як практичними, так і теоретичними завданнями, які стоять перед суспільством. Відносини власності в економічних системах, що трансформуються, стають одним із головних засобів їх перетворення. У зв'язку з цим проблеми реформування власності дуже важливі в перехідних економіках, зокрема і в Україні.
В останні роки практичне значення проблеми власності значно зросло. Це головним чином пов'язано з приватизацією, яка стала стержнем економічних реформ у нашій країні. Але у специфічних умовах перехідної економіки України формальне перетворення прав власності не привело до трансформації реальних відносин власності. Можна констатувати спекулятивне використання приватизації, спрямоване не на довгострокове, ефективне володіння майном, а на можливості зіграти на різниці у ринковій і балансовій вартості підприємства. Це задає цільову функцію новоутворених економічних агентів, спрямовує їх на пошук ренти, пов'язаної з використанням близькості до державної влади, кланово-корпоративних структур; створення фінансових пірамід (в тому числі і державних), що в свою чергу, підштовхує сучасні фінансові структури не шукати чи створювати ефективного власника, якому можна довірити свої інвестиції і кредитні ресурси, а суто спекулятивним шляхом найменшого ризику отримувати прибутки; вибивання пільг щодо імпорту, експорту, податків і т. ін. Більше того, невдалий механізм приватизації перетворив її в потужне джерело соціальної і політичної напруженості у суспільстві. Процес реформування в Україні характеризується надзвичайно несприятливою динамікою структурних змін в економіці, постійним зменшенням частки високотехнологічної продукції в структурі ВВП, катастрофічним старінням основних фондів, їх фактичним “проїданням”, значними зовнішнім і внутрішнім боргами, все більшою тінізацією національної економіки, яка вже стала звичним елементом функціонування суб'єктів підприємницької діяльності. Все це змушує переосмислити процес реформування, висунути нові пріоритети розвитку. Необхідно актуалізувати пошуки нової теоретичної парадигми, у тому числі і у сфері відносин власності, які визначають суть суспільної системи.
Сутність трансформації відносин власності у перехідній економіці може бути розкрита тільки через розуміння природи самої перехідної економіки, закономірностей і особливостей розвитку сучасної суспільної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ІНВЕРСІЙНОГО ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок