Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ: ОСОБЛИВОСТІ “НОВОЇ ХВИЛІ”

ПОЕТИКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ: ОСОБЛИВОСТІ “НОВОЇ ХВИЛІ”

Назва:
ПОЕТИКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ: ОСОБЛИВОСТІ “НОВОЇ ХВИЛІ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова
На правах рукопису
ШЕВЧЕНКО Тетяна Миколаївна
УДК 821.161.2-3.02”199”
ПОЕТИКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ:
ОСОБЛИВОСТІ “НОВОЇ ХВИЛІ”
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
САЄНКО Валентина Павлівна
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова
доцент кафедри новітньої літератури та
журналістики
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ДОНЧИК Віталій Григорович,
член-кор. НАН України, зав. відділом української літератури ХХ століття Інституту літератури
ім. Т. Шевченка НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент
АНТОФІЙЧУК Володимир Іванович,
Чернівецький національний університет ім.
Ю.Федьковича, доцент кафедри української
літератури.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка,
кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “26” вересня 2002 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41. 051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано “ 25 ” серпня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з важливих у колі сучасних літературознавчих проблем є проблема специфіки сучасної української культури. Літературний процес України кінця ХХ ст. як феномен культури, що склався на межі тисячоліть, відзначається невстояністю тенденцій, пошуковістю напрямків, спрямованих урізнобіч, які характеризують “нову хвилю”, потребує наукового осмислення. В сучасному українському літературознавстві поширена думка про “нову хвилю” і “постмодернізм” як наукові поняття-синоніми. “Новою хвилею” спершу називали Н. Білоцерківець, Т. Денисова, М. Жулинський, В. Фащенко та ін. в к.80-х рр.– на поч. 90-х рр. літературу, яка опонувала радянській. Услід за цим постала назва цілого напряму – постмодернізм, яким було означено інший (порівняно з попереднім) тип культури. Та і в останніх літературознавчих публікаціях вислів “нова хвиля” активно вживається, позначаючи масив творів, різноманітних за своєю проблематикою, що так чи інакше заперечують літературу соцреалізму й радянську епоху в цілому, покликані подолати естетичні та життєві стереотипи. Це мистецтво, яке характеризується конґломератом стилів та тенденцій, яке саме по собі потребує нетрадиційного аналізу, перегляду звичних теоретичних постулатів. Як показав спеціальний аналіз постмодерністських текстів, що становлять головний комплекс творів у сучасній українській прозі, дана культурна епоха органічно виросла з попередніх художніх надбань, що є предметом вивчення історії літератури.
І хоч розробка теми постмодернізму в українській і зарубіжній філології наблизили літературознавство до розв’язання цієї важливої проблеми, але окремі питання оцінки й осмислення як самих проблемних парадигм, що їх висуває ситуація постмодернізму, так і вихідних принципів її інтерпретації в широкому і вужчому значеннях і контекстах потребують нових і нових дослідницьких зусиль. Розкрити сталі і змінні координати цього процесу – справді актуальна наукова проблема, що вимагає, з одного боку, теоретичного опертя, а з другого – адекватних літературознавчих методик, здатних посхопити дух сьогочасної літератури, її особливості і прямування. І хоч є добрий фундамент, явлений у працях І. Бондаря-Терещенка, Т. Гундорової, Т. Денисової, В. Дончика, М. Жулинського, Н. Зборовської, С. Квіта, М. Павлишина, Ю. Шереха та інших, проте пошуки й сумніви тривають, тому вкрай необхідною є сама систематизація великого потоку сучасної прози.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЕТИКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ: ОСОБЛИВОСТІ “НОВОЇ ХВИЛІ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок