Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> теорія власних і вимушених електромагнітних коливань у відкритих двовимірних структурах

теорія власних і вимушених електромагнітних коливань у відкритих двовимірних структурах

Назва:
теорія власних і вимушених електромагнітних коливань у відкритих двовимірних структурах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,27 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
МЕЛЕЖИК ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 537.86.+517.984.5.
теорія власних і вимушених електромагнітних
коливань у відкритих двовимірних структурах
01.04.03 – радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико – математичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор фізико – математичних наук, професор,
академік НАН України В П. Шестопалов .
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
академік НАН України
Литвиненко Леонід Миколайович,
Радіоастрономічний інститут
НАН України (м. Харків), директор;
доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Назарчук Зіновій Теодорович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України (м. Львів), заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Нерух Олександр Георгійович,
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри вищої математики.
Провідна установа: Національний науковий центр “
Харківський фізико-технічний інститут”
Інститут плазмової електроніки і нових методів
прискорювання Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 15.06.2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-09.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 28.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.
ЗАГАЛЬНА характеристика роботи
Актуальність теми. У сучасній радіофізиці, що досліджує коливальні та хвильові процеси, самостійне значення має напрям, пов'язаний із вивченням фізичної природи та закономірностей реалізації різних резонансних та аномальних явищ, які проявляються при дифракції, поширенні та випромінюванні електромагнітних хвиль. Отримані тут результати важливі не тільки для розвитку теоретичних уявлень про ці процеси для відповідних структур, але й для правильного вибору адекватних принципів роботи і способів технічної реалізації створюваних нових функціональних елементів. Достовірність і повнота відомих і знову одержуваних знань у цій області багато в чому визначаються обґрунтованістю й ефективністю математичного апарату і фізичної концепції, що використовуються для кількісного і якісного дослідження цих процесів. Результативність аналізу істотно зростає, якщо математичний апарат і фізичні концепції максимально враховують специфіку досліджуваних об'єктів і того частотного діапазону, в якому вони використовуються. Тому взаємозалежний розвиток математично обґрунтованих методів моделювання і фізичного уявлення про можливі і спостережувані хвильові процеси є актуальними задачами.
У зв'язку з освоєнням міліметрового (мм) і субміліметрового (субмм) діапазонів електромагнітних хвиль у радіофізиці й електроніці знаходять широке застосування відкриті резонатори (ВР). Вони використовуються у квантовій і дифракційній електроніці при створенні генераторів і підсилювальних пристроїв. За допомогою ВР можна досліджувати поверхневі властивості металів, визначати ступінь поглинання енергії в газах, здійснювати діагностику плазми й електронних потоків, вимірювати діелектричні властивості твердих речовин і рідин і т.п. Але, незважаючи на таке різноманітне застосування ВР, їхнє теоретичне дослідження тривалий час проводилося на основі асимптотичних і евристичних методів (геометричної оптики, променевого методу, методу параболічного рівняння і т.д.). З їхньою допомогою в припущенні асимптотичної малості довжини хвилі в порівнянні з геометричними розмірами ВР або навпаки в випадку, коли довжина хвилі набагато перевищує розміри ВР, побудовані наближені моделі, що дають змогу описати тільки частину спектру власних частот ВР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: теорія власних і вимушених електромагнітних коливань у відкритих двовимірних структурах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок