Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНЗИТИВНИХ СОЦІУМІВ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі України і Таджикистану)

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНЗИТИВНИХ СОЦІУМІВ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі України і Таджикистану)

Назва:
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНЗИТИВНИХ СОЦІУМІВ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі України і Таджикистану)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,82 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ повітряних сил
імені Івана КОЖЕДУБА
ШПатЕнкО Сергій Анатолійович
УДК 141.316.2
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНЗИТИВНИХ СОЦІУМІВ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
(на прикладі України і Таджикистану)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» Харківського Національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, завідувач
кафедри культурології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор, член- кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України,
завідувач відділу теорії та історії політичної науки
кандидат філософських наук, доцент
Панфілов Олександр Юрійович,
Харківський університет Повітряних Сил
імені Івана Кожедуба, професор
кафедри філософії
 
Захист відбудеться «22» травня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська 6,
ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул.. Сумська, 77/79.
Автореферат розісланий «18» квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М.Мануйлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На історичній межі тисячоліть відбулася низка соціальних явищ, що знаменують принципово новий етап в історії цивілізації. Глобалізація, інформатизація та високі технології істотно вплинули на цілі, зміст і характер суспільного виробництва. Кардинально змінилась геополітична ситуація через розпад Радянського Союзу і соціалістичного табору, появу транзитивних країн. Термін “транзитивність” означає “перехід”, і в сучасній соціальній філософії використовується для характеристики феномену переходу колишніх соціалістичних країн від тоталітарної політичної системи, комуністичної ідеології та командно-адміністративної економіки до демократичної системи державного устрою, громадянського суспільства і соціально орієнтованої ринкової економіки. Роль цих процесів не обмежується вказаними країнами. Вплив феномену транзитивності на світовий розвиток виявився набагато глибшим і сильнішим і за своїми масштабами та значенням не поступається подіям 1917 року. Адже завдяки йому істотно змінилась вся конфігурація розстановки сил на світовій арені, виникла принципово нова система міжнародних відносин. До того ж сьогодні вся світова спільнота перебуває в процесі пошуку та усвідомлення нових смислів свого існування і розвитку, нових життєвих цінностей та орієнтирів. Це вимагає філософського аналізу і переосмислення змісту і характеру суспільного буття, нових форм його прояву.
Тому зрозумілий широкий інтерес авторитетних філософів, соціологів, політологів, психологів, економістів різних країн світу до феномену транзитивності, дослідженням різних аспектів якого присвячена значна кількість монографій, статей і дисертаційних робіт. В той же час його вивчення не може вважатися вичерпним, а визначення шляхів і перспектив розвитку транзитивних країн – остаточно сформульованими принципами і положеннями їхньої політики та ідеології.
Отже, актуальність теми дослідження визначається такими підставами:
по-перше, необхідністю системного аналізу сутності, змісту і причин виникнення феномену транзитивності, його цілей, конкретних шляхів та результатів їх досягнення в різних країнах;
по-друге, потребами визначення впливу взаємодії між транзитивними країнами у соціально-економічній і духовно-культурній сферах на розвиток трансформаційних процесів;
по-третє, відсутністю чіткої методології організації та практичного здійснення співробітництва між транзитивними соціумами, філософського аналізу та узагальнення практики цього співробітництва;
по-четверте, істотним відставанням трансформаційних процесів в Україні, безсистемністю і непослідовністю реформ, що зумовлює соціальну напруженість, істотне технологічне відставання від провідних економічно розвинених країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНЗИТИВНИХ СОЦІУМІВ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі України і Таджикистану)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок