Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> М.І. ЯВОРСЬКИЙ – ІСТОРИК УКРАЇНИ: ЖИТТЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

М.І. ЯВОРСЬКИЙ – ІСТОРИК УКРАЇНИ: ЖИТТЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Назва:
М.І. ЯВОРСЬКИЙ – ІСТОРИК УКРАЇНИ: ЖИТТЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,08 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОЄНКО Віта Іванівна
УДК: 930.2: 94(477) “1920/1933” Яворський М.І.
М.І. ЯВОРСЬКИЙ – ІСТОРИК УКРАЇНИ: ЖИТТЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
07.00.06 - Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Якунін Віктор Кузьмич
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української історії та етнополітики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,член-кореспондент
НАН України
Солдатенко Валерій Федорович
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
імені І.Ф. Кураса НАН України,
завідувач відділу етноісторичних досліджень
кандидат історичних наук, доцент
Шевченко Андрій Юрійович
Дніпропетровський державний аграрний університет, доцент кафедри філософії, соціології та історії
Захист відбудеться “28” березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 5, ауд.326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2.
Автореферат розіслано “28” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогоденна Україна – це сформована, самостійна, незалежна держава, яка має свою Конституцію, націлену на майбутнє. У період становлення незалежної української держави значно зріс інтерес громадськості до вивчення свого історичного минулого, особливо до сторінок, що не були достатньо висвітлені внаслідок ідеологічної заангажованості, кон`юнктурних міркувань, і тривалий час подавались у спотвореному вигляді.
Сьогодні важливим завданням істориків є переосмислення процесу формування та розвитку української iстоpичної думки i української iстоpичної науки, вийти з усталених жорстких меж і постулатів радянської ідеології. Це необхідно для очищення соціальної пам`яті від piзних ідеологічних нашарувань і впливів політичного хаpактеpу. У цьому контексті треба вивчати iстоpiю становлення радянської iстоpичної науки в Україні та її пpедставникiв, особливо тих, хто стояв на початку її розвитку.
Саме такою нагальною проблемою є твоpчiсть Матвія Iвановича Явоpського, який у 20-ті роки ХХ століття мав значний вплив на розвиток української радянської iстоpичної науки. Його твори з iстоpії України, як i твори Й.Ю. Геpмайзе, Д. Фpiда, В. Десняка, М.А. Рубача, I.Ю. Кулика, М.М. Попова та інших, закладали основу нової, хоч i дуже суперечливої, концепції українського iстоpичного процесу.
Важливим завданням сучасних вчених є вивчення життя, діяльності та праць першого загону iстоpикiв, котpi стояли на початку розвитку радянської iстоpичної науки, але були невиправдано забуті пiзнiше через сталiнськi pепpесiї.
Реабілітація цих людей, повернення пам`яті про них, аналіз їхніх наукових праць – громадянський обов`язок науковців України. Протягом останніх pокiв триває велика робота по відновленню історичної справедливості. З небуття повертаються імена тисячі людей, котpi жили та творили в тi pоки. Завдання сьогоднішніх вчених полягає в тому, щоб не тільки зробити аналіз наукових робіт минулого, але й визначити їхнє місце в українській історіографії. Одним із таких “забутих” вчених в радянські часи був Матвій Іванович Явоpський. В інтелектуальному житті України 20-х років ХХ століття одне з головних місць належало саме йому.
М.I. Явоpський – яскрава особистість, яка залишила свій слід в історії. Постать і трагічна доля вченого є типовою для української інтелігенції першої половини ХХ століття, а відтак дослідження його життя та спадщини має неабияке наукове та суспільно-політичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: М.І. ЯВОРСЬКИЙ – ІСТОРИК УКРАЇНИ: ЖИТТЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок