Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАЛУЧЕННЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗА ДОСВІДОМ КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

ЗАЛУЧЕННЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗА ДОСВІДОМ КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
ЗАЛУЧЕННЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗА ДОСВІДОМ КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ВОЛКОДАВ Володимир Вікторович
УДК 330.332.21
ЗАЛУЧЕННЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗА ДОСВІДОМ КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
КІСІЛЬ Микола Іванович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу інвестицій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
ЛУПЕНКО Юрій Олексійович,
Кабінет Міністрів України,
завідувач відділу апарату з питань економічної
політики Апарату Прем’єр-міністра України
кандидат економічних наук
КРЕЙДИЧ Ірина Миколаївна,
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки
Захист відбудеться „4” грудня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к.317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к.212.
Автореферат розісланий „02” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук О.Г.Шпикуляк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Із набуттям Україною незалежності було задекларовано курс на залучення іноземних інвестицій, створення сприятливого інвестиційного клімату та формування привабливого іміджу держави на міжнародному ринку капіталів. Роль, яка відводилася західноєвропейським інвестиціям, була дуже важливою. Адже поряд із формуванням у такий спосіб додаткового інвестиційного джерела та залучення прогресивного досвіду господарювання вони мали стати важелем входження України до європейського економіко-політичного простору. Проте це завдання інвестиційної стратегії держави було забезпечено лише частково.
Нині Україна поки що знаходиться осторонь процесів міжнародного руху капіталу. Рівень залучених іноземних інвестицій, зокрема західноєвропейських, один із найнижчих серед країн Центральної та Східної Європи. Значною мірою це наслідок непослідовної та неефективної політики щодо залучення іноземних інвестицій, нехтування досвіду європейських країн із перехідною економікою, які нині є одними з найбільших країн-реципієнтів.
Вивчення проблем міжнародного руху капіталів започатковано у працях Д.Рікардо та Дж.Мілля. Значну увагу цим проблемам приділяли видатні вчені-економісти К.Маркс, М.Портер, Дж.Кейнс, М.Фрідмен, Дж.Сакс, У.Шарп, Д.Хікс та інші. В Україні різні аспекти процесу іноземного інвестування досліджували І.Бланк, А.Гайдуцький, Б.Губський, О.Данілов, О.Джусов, С.Захарін, М.Кісіль, І.Крейдич, М.Лесечко, Ю.Лупенко, А.Махмудов, М.Недашківський, М.Панкова, А.Пересада, С.Реверчук, І.Сазонець, Н.Свірідова, М.Туріянська, В.Федоренко, В.Хобта, К.Шпильовий та інші автори. В їхніх працях розкрито сутність, особливості, методи й механізми здійснення іноземних інвестицій, розроблено засади державного регулювання інвестиційних потоків. Водночас питання активізації залучення західноєвропейських інвестицій в економіку України, з урахування досвіду провідних країн-реципієнтів Центральної і Східної Європи, з метою підвищення обсягів інвестування та прискорення євроінтеграційних процесів малодосліджені. Це зумовлює доцільність поглибленого вивчення теоретичних, законодавчих і практичних засад залучення західноєвропейських інвестицій в Україну за досвідом країн з перехідною економікою, а, отже, й актуальність теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАЛУЧЕННЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗА ДОСВІДОМ КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок