Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
МАЗОХА ІННА СТЕПАНІВНА
УДК 155.2+302.54
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри загальної та диференціальної
психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
РВНЗ «Кримський гуманітарний університет»,
професор кафедри психології,
директор Науково-дослідного центру глибинної психології РВНЗ «Кримський гуманітарний університет» та АПН України;
кандидат психологічних наук, доцент
Колот Світлана Олександрівна,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології.
Захист дисертації відбудеться «13» червня 2008 р. о _10___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц – зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий « 8 » травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнєцова О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена кількома причинами: по-перше, зростаючою увагою до проблеми агресії та агресивності з боку дослідників різних спеціальностей – психологів, соціологів, педагогів, що відбиває соціальні запити українського суспільства; по-друге, важливістю вивчення саме індивідуально-психологічних особливостей агресивності як властивості особистості, котрі впливають на своєрідність агресивних проявів; по-третє, вимогами практики щодо консультативної, психокорекційної та психотерапевтичної роботи.
Проблема агресивності досліджується в психології за різними напрямами. Агресія та агресивність розглядаються з позицій психодинамічного, глибинно-психологічного підходу (О.В.Глузман, Н.Ф.Каліна, А.Е.Мелоян, Л.Т.Туз, Т.С.Яценко, А.Адлер, З.Фрейд, Е.Фромм, К.Хорні, К.Г.Юнг та ін.), біхевіористичного підходу (А.Бандура, Дж.Доллард, Н.Міллер та ін.); у контексті їх адаптивного-дезадаптивного значення - як чинник, що деструктивно впливає на поведінку особистості (О.Б.Бовть, В.М.Крайнюк, М.Д.Левітов, Т.Г.Румянцева, О.О.Смирнова, С.П.Третьяков, А.Бандура, Р.Берон, Д.Майєрс, Д.Річардсон, Х.Хекхаузен та ін.) і конструктивно (Г.А.Гайдукевич, О.Ю.Дроздов, О.В.Змановська, С.Л.Кравчук, Н.І.Пов'якель, А.О.Реан, Л.М.Собчик, С.Л.Соловйова, Р.Аммон, Е.Фромм); у контексті індивідуально-типологічних особливостей особистості, зокрема, емоційності (І.В.Бринза, І.А.Василенко, І.Г.Кошлань, О.В.Кузнєцова, А.Є.Ольшаннікова, І.В.Пацявічюс, І.В.Переверзєва, О.П.Саннікова), в процесі розвитку особистості (Н.В.Алікіна, Н.О.Дубінко, Л.М.Семенюк, І.О.Фурманов, К.Бютнер та ін.), як один з чинників протиправної поведінки (Ю.М.Антонян, І.Б.Бойко, І.В.Горшков, О.Ю.Дишлевой, С.М.Єнікополов, І.А.Кудрявцев, Т.М.Курбатова, О.М.Морозов та ін.); в межах проблеми емоційної регуляції поведінки (В.К.Вілюнас, С.О.Колот, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, Е.Л.Носенко, О.Я.Чебикін).
Проте слід зазначити, що при достатній вивченості агресивної поведінки в психології мало праць, спрямованих на дослідження агресивності як стійкої властивості особистості, тобто схильності до агресивних дій (Г.А.Гайдукевич, О.Ю.Дроздов, Л.Д.Деміна, Н.І.Пов'якель, Л.М.Собчик, С.Л.Соловйова та ін.). Недостатньо представлена інформація про структурні компоненти агресивності, її індивідуально-психологічну специфіку і своєрідність проявів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок