Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

ОПТИМІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯНИШИН Ярослав Степанович
УДК 332.14:338.43
ОПТИМІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, доцент,
Горбонос Федір Володимирович,
Львівський державний аграрний університет,
Завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Лупенко Юрій Олексійович,
Головна служба соціально-економічної політики Секретаріату Президента України, заступника керівника
кандидат економічних наук,
Климюк Ларису Миколаївну,
Державний агроекологічний університет,
м. Житомир, доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Провідна установа: | Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
відділ підприємництва, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 4 липня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7.
Автореферат розісланий 29 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В. П. Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан сільського господарства і агропромислового комплексу в цілому є надзвичайно важким, що пов’язано із загостренням загальної економічної кризи в країні. Виходом із такого становища може бути прискорений ефективний розвиток економіки аграрного сектора країни. Питанням оцінки результатів розвитку процесів реформування і трансформації аграрної економіки приділяли увагу багато вчених-економістів, серед яких П.Березівський, П.Гайдуцький, Ф.Горбонос, В.Зіновчук, Л.Климюк, О.Крисальний, І.Лукінов, Ю.Лупенко, М.Малік, В.Месель-Веселяк, Г.Підлісецький, П.Саблук, Г.Черевко, О.Шпичак, В.Юрчишин та ін. Проте проблема реформування АПК і розвитку трансформаційних процесів у цій сфері економіки є настільки складною і багатогранною, що дослідження в цьому напрямі не можна вважати завершеними, а одержані результати – остаточними і незворотними, адже в ході реалізації трансформаційних змін допущено низку суттєвих помилок і прорахунків. Основною причиною цього є ігнорування об’єктивних економічних законів розвитку суспільства і господарства, недостатність науково-практичного обґрунтування формування нових господарських структур в аграрній сфері економіки та економічних взаємовідносин між ними. Результати аналізу сучасного надзвичайно несприятливого стану сільського господарства дають підстави для висновку, що визначальною чинником цього є недосконале управління процесами трансформаційних змін, яке здійснюється з великими прорахунками і втратами.
Залишаються невирішеними теоретичні, методологічні, методичні і практичні питання, пов’язані з окремими аспектами функціонування різних організаційно-правових форм господарювання в АПК. Не відпрацьовано оптимального механізму реалізації економічних взаємовідносин між підприємствами різних організаційних форм окремих сфер агропромислового комплексу.
Методика визначення порівняльної ефективності господарювання різних організаційно-правових форм все ще не враховує дії специфічних чинників, властивих кожній із цих форм, що не дозволяє адекватно оцінити ефективність їх функціонування і зумовлює необхідність продовжувати наукові дослідження у цьому напрямі. Потребує чіткого визначення пріоритетність заходів державного регулювання і підтримки окремих напрямів та організаційних форм розвитку економічних взаємовідносин і форм господарювання в АПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок