Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> діагностика стану КОмпенсаторних СИСТЕМ та їх патогенетична корекція препаратом “ Амізон” у лікуванні ХВОРИХ на екзему

діагностика стану КОмпенсаторних СИСТЕМ та їх патогенетична корекція препаратом “ Амізон” у лікуванні ХВОРИХ на екзему

Назва:
діагностика стану КОмпенсаторних СИСТЕМ та їх патогенетична корекція препаратом “ Амізон” у лікуванні ХВОРИХ на екзему
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
Біловол Алла Миколаївна
УДК 616.521–003.96–037–092+616.521–07–085.37
діагностика стану КОмпенсаторних СИСТЕМ
та їх патогенетична корекція препаратом “
Амізон” у лікуванні ХВОРИХ на екзему
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України (ректор – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор, академік Циганенко Анатолій Якович).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дащук Андрій Михайлович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри шкірних, венеричних хвороб та Сніду
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дудченко Микола Олексійович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України,
завідувач кафедри шкірних, венеричних хвороб і фтізіатрії
доктор медичннх наук, професор Ляшенко Іван Никифорович,
Вінницький національний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри шкірних, венеричних хвороб та СНІДу
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра шкірних, венеричних хвороб та СНІДу
Захист відбудеться “ 15 ” вересня 2005 р. о “ 13.30 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця за адресою: 01024, м.Київ, бульвар Шевченка, 13, тел.234-69-75.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця за адресою: 01024, м.Київ, бульвар Шевченка, 13, тел.234-69-75.
Автореферат розісланий 30 липня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Значна поширеність, низькі рівні ранньої діагностики та недостатня ефективність лікування захворювань шкіри, у тому числі й екземи серед дорослого населення, у першу чергу пов’язуються зі складністю та багатокомпонентністю патогенетичних механізмів і зі станом компенсаторних систем (КС), зокрема антиоксидантно / оксидантної системи (АОС) та системи імунного захисту (СІЗ). Відомо, що екзематозний процес формується в результаті комплексного впливу нейроалергічних, ендокринних, обмінних та екзогенних факторів. При цьому залишаються недостатньо повно вивченими механізми клінічної маніфестації та хронізації екземи, а також діаг-ностичне значення показників стану АОС та СІЗ у різні періоди перебігу екземи.
Роль АОС як одного із можливих патогенетичних механізмів розвитку та прогресування екземи системно не досліджувалась, а поодинокі експери-ментальні дані щодо вільнорадикального окислення ліпідів (ПОЛ) та зниження антиоксидантної активності не дозволяють визначитися стосовно тактики клініч-ного застосування антиоксидантів (АО) у системі комплексного лікування та диспансеризації хворих на екзему. Роль імунних механізмів у патогенезі екземи також не можна вважати досконало вивченою; з’ясовано, що стан клітинного та гуморального ланцюгів імунного захисту характеризується різноспрямованими порушеннями. Отже, загальний стан СІЗ визначається багатофакторними внутрішньосистемними взаємозв’язками між окремими показниками та ланками, а актуальним є дослідження частоти, характеру та спрямованості порушень СІЗ.
При корекції стану порушених функцій КС, особливо в разі тяжкого перебігу екземи, застосовуються, як правило, засоби активації ферментативного забезпечення СІЗ, зокрема інтерферон – один із найбільш значимих регуляторів, який може визначати функціональний стан СІЗ. Відомо, що інтерферон діє на клітини імунної системи стимулюючи або пригнічуючи їх функціональну активність. Дія інтерферону на Т-клітини проявляється регуляцією концентрації Т-супресорів; система інтерфероноутворення регулюється автономно, а її активність підтримується не тільки гуморальними факторами але й інтерфероном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: діагностика стану КОмпенсаторних СИСТЕМ та їх патогенетична корекція препаратом “ Амізон” у лікуванні ХВОРИХ на екзему

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок