Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВЯЗОК СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКИ

ВЗАЄМОЗВЯЗОК СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКИ

Назва:
ВЗАЄМОЗВЯЗОК СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса ) ім.К.Д.УШИНСЬКОГО
Григорєв Михайло Кузьмич
УДК: 113+321.01+34.01
ВЗАЄМОЗВЯЗОК СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКИ
І ПРАВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ( м.Одеса ) ім.К.Д.Ушинського, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент
Кавалеров Анатолій Анатолійович
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м.Одеса)
ім.К.Д.Ушинського,
доцент кафедри філософії і соціології
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Плавич Володимир Петрович
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
завідувач кафедри загальноправових дисциплін і міжнародного права
кандидат філософських наук
Чурсов Микола Валентинович
Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, проректор
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться “15“ жовтня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса ) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса ) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “12“ вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисик І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан навколишнього середовища, яке все більше забруднюється в наслідок тяжких еколого-технічних катастроф, хвилює сьогодні світову прогресивну громадськість і вимагає комплексного підходу до вивчення проблем, що стосуються сфери буття людини. В звязку з цим розробляються різноманітні наукові перспективні прогнози і програми, розраховані на тривалий проміжок часу, які стосуються різних аспектів охорони навколишнього середовища, а також вивчення впливів господарської діяльності людини з тим, щоб захистити довкілля від непродуманого втручання у ті процеси, які мають безповоротний характер.
Аналіз наукових досліджень у цій галузі показує, що дана проблема вимагає невідкладної уваги, адже часто при дослідно-конструкторських розробках і їхній практичній реалізації не завжди враховується соціально-екологічний фактор, що може завдати людству більше шкоди, ніж користі. Це стосується і сучасної України, здійснювані економічні реформи у якій здебільшого зорієнтовані на вирішення короткотермінових фінансово-господарських проблем, викликаних гострою економічною кризою і зіткненням політичних сил, які мають різновекторну спрямованість.
Крім цього, проблеми охорони навколишнього середовища частіше вивчаються в економічних, технічних аспектах і менше - з позицій соціально-філософського підходу, який спільно з іншими галузями науки дає можливість всебічно поглянути на стан справ у цій сфері буття людини.
Соціальна значущість такого аспекту вивчення зазначеної проблематики і її недостатня дослідженість зумовлюють актуальність і необхідність вирішення наукової задачі, що виявляється в соціально-філософському дослідженні взаємозв'язків соціальної екології з економікою, політикою, правом, соціальною антропологією, аксіологією та іншими науками.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане у межах планової наукової тематики кафедри філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського “Інноваційність у методології і технології наукового і соціального пізнання” ( затверджена на засіданні вченої ради університету, протокол № 5 від 25.12.1997 року ) і є одним із аспектів соціально-філософського осмислення буття людини у пострадянський період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВЯЗОК СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок