Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПАНСІЯ І ДЕМОКРАТІЯ: ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (др. пол. XIX – поч. XX ст.)

ЕКСПАНСІЯ І ДЕМОКРАТІЯ: ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (др. пол. XIX – поч. XX ст.)

Назва:
ЕКСПАНСІЯ І ДЕМОКРАТІЯ: ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (др. пол. XIX – поч. XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,01 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ГРИЦЬКИХ Ігор Володимирович
УДК 94 (420) “185/191”: [327.2 + 321.7] (420)
ЕКСПАНСІЯ І ДЕМОКРАТІЯ:
ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
(др. пол. XIX – поч. XX ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Бур’ян Михайло Степанович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор Дьомін Олег Борисович,
Одеський національний університет
імені Іллі Мечникова,
професор кафедри нової та новітньої історії;
кандидат історичних наук, доцент
Шелюто Володимир Михайлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
доцент кафедри етики та естетики
Провідна установа – | Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин
Захист відбудеться “______” ___________2004 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корп. 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв.  Молодіжний,  А).
Автореферат розісланий “________” _____________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
І.В.Довжук |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним з головних факторів сучасної світової політики є ідея демократії, яка досягла загального визнання. Навіть диктатори віддають їй певну словесну данину. У зв’язку з цим термін “демократія” у наш час практично втрачає специфічний смисл і стає знаком схвалення популярних поглядів – “ярликом” відповідності певним стандартам. Й ідеали демократії, широко розповсюджені засобами масової інформації, в наявному бутті перетворюються на домінуючу ідеологію. Сповнена сакральним значенням, ідея демократії спирається на західноєвропейську релігійну свідомість та міцний економічний потенціал “золотого мільярду”. З цієї точки зору прагнення демократії до світового панування виглядає природно. Це спонукає Україну, як і переважну частину країн Світу, проводити демократизацію Україна: утвердження незалежної держави (1991–2001) / В.А. Смолій, В.А. Реєнт, С.В. Віднянський та ін. – К., 2001.; Кремень В., Ткаченко В. Україна: шлях до себе. Проблеми суспільної трансформації. – К., 1998; Розбудова громадянського суспільства в Україні / Л. Беренштейн, П. Панченко, О. Реєнт та ін. – К., 1999; Колодій А. На шляху до громадянського суспільства в Україні: теоретичні засади й соціокультурні передумови демократичної трансформації в Україні. – Львів, 2002..
Та в результаті цих реформ у більшості випадків народжуються “модифіковані” форми, які не дорівнюють ані традиційному, ані демократичному еталонам. Переважно невтішні результати спроб штучної розбудови демократії в традиційних суспільствах свідчать про те, що суспільні науки не розкрили таємниці соціальних джерел феномену демократії.
Ці, на перший погляд, песимістичні висновки, звісно, не можуть применшити значення соціальних досягнень демократичних суспільств і лише підкреслюють величезну актуальність дослідження феномену демократії з точки зору першочергових суспільних потреб сьогодення.
Водночас феномен демократії важко піддається науковому аналізу. До сьогодні це поняття не отримало навіть загальновживаного визначення. Незважаючи на те, що дослідженню демократії було присвячено чимало робіт, переважна частина з них є лише зовнішніми описами, які тільки ускладнюють просування до суті феномену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЕКСПАНСІЯ І ДЕМОКРАТІЯ: ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА (др. пол. XIX – поч. XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок