Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА „ПРИРОДА – ЛЮДИНА” У ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

ПРОБЛЕМА „ПРИРОДА – ЛЮДИНА” У ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Назва:
ПРОБЛЕМА „ПРИРОДА – ЛЮДИНА” У ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г.С.СКОВОРОДИ
ІВАНЕНКО ІННА ІВАНІВНА
УДК 821.161.2 “18/19” Українка
ПРОБЛЕМА „ПРИРОДА – ЛЮДИНА” У
ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
ЛЕСІ УКРАЇНКИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
МАСЛОВ Іван Степанович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г. С. Сковороди,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ХОРОБ Степан Іванович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри української літератури.
кандидат філологічних наук
ДЕМСЬКА-БУДЗУЛЯК Леся Мар’янівна,
Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка
НАН України, науковий співробітник
відділу теорії літератури.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „01 листопада 2006 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.03 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (61168, М. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розіслано 01 жовтня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кожна епоха несе в собі переакцентацію естетичних та інтелектуальних цінностей, спонукає до перегляду критеріїв, переоцінки явищ у контексті універсального культурного досвіду. Злам тисячоліть приніс із собою нові погляди, концепції, вчення й повернув те, що довгий час в українському літературознавстві замовчувалося або не бралось до уваги.
Сучасна епоха є етапом переосмислення і переоцінки творчості багатьох письменників національної літератури, зокрема й письменства кінця XIX – початку XX століття, – не поверхового нігілістичного „переоцінювання”, а конструктивного, по-науковому проникливого і фундаментального дослідження спадщини художнього слова.
Повною мірою це стосується такої знакової постаті, як Леся Українка, творчість якої позначена всією складністю проблем, що постають наприкінці XIX – на початку XX століття в літературі, мистецтві, філософській та суспільній думці й наполегливо вирішуються постромантичною свідомістю, набуваючи певної протяглості в часі та модифікацій у своєму розв’язанні.
Художні твори українського автора давно вже пережили його і стали надбанням поколінь, народів, які щоразу прочитують їх по-новому, з точки зору свого часу, його потреб і завдань, кожного разу відкриваючи нові пласти закладених там думок, почуттів, проблем.
Haгальною потребою нашого часу є переосмислення й особлива увага до проблеми “природа – людина” як у суспільному житті, так і в літературі.
У літературі проблема гармонійного взаємозв’язку природи й людини має давню традицію. Так, вона відбилась в українському фольклорі, багатьох пам’ятках давньої літератури, в тому числі “Слові о полку Ігоревім”, творах Г. Сковороди, Г. Квітки-Основ’яненка, Т. Шевченка, Марка Вовчка, М. Кропивницького, І. Франка, М. Коцюбинського та багатьох інших.
Значний внесок у розгляд питання взаємозалежності природи й людини та їх гармонійного співіснування здійснила своєю творчістю Леся Українка.
Творчий доробок Лесі Українки в найрізноманітніших аспектах, у тому числі й пов’язаних із феноменом природи, в усі часи був об’єктом пильної уваги літературознавців. Передусім це дослідження Г. Аврахова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА „ПРИРОДА – ЛЮДИНА” У ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок