Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНОЛОГІЧНА ТА МОРФОЛОГІЧНА СИСТЕМИ ЄГИПЕТСЬКОГО ДІАЛЕКТУ АРАБСЬКОЇ МОВИ

ФОНОЛОГІЧНА ТА МОРФОЛОГІЧНА СИСТЕМИ ЄГИПЕТСЬКОГО ДІАЛЕКТУ АРАБСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ФОНОЛОГІЧНА ТА МОРФОЛОГІЧНА СИСТЕМИ ЄГИПЕТСЬКОГО ДІАЛЕКТУ АРАБСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,53 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
ПЕТРОВА Юлія Іванівна
УДК 81’34:81’366 – 811.411.21’06 (81’28)
ФОНОЛОГІЧНА ТА МОРФОЛОГІЧНА СИСТЕМИ
ЄГИПЕТСЬКОГО ДІАЛЕКТУ АРАБСЬКОЇ МОВИ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних народів
Америки та Австралії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі Класичного Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Рибалкін Валерій Сергійович,
завідувач відділу Класичного Сходу
Інституту сходознавства
ім. А. Кримського НАН України
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Тищенко Костянтин Миколайович,
завідувач міжфакультетського
лінгвістичного музею, професор кафедри
Близького Сходу Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук
Рижих Володимир Іванович,
доцент кафедри Міжнародних відносин
Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова МОН України
Провідна установа:
Київський національний лінгвістичний
університет МОН України
Захист відбудеться “20” квітня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З текстом дисертації можна ознайомитися в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розісланий “15” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук Хамрай О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системний опис регіональних розмовних форм сучасної арабської мови – одна з найважливіших проблем арабістики. Це зумовлено, з одного боку, тим, що об’єктом дослідження сходознавців до ХХ століття традиційно виступала арабська літературна мова (АЛМ), без урахування даних територіальних діалектів, з іншого боку – новою якісною роллю розмовної мови в житті сучасних арабомовних суспільств. Єгипетський діалект (ЄД), а саме його найпрестижніший варіант – каїрське койне – посідає особливе місце серед побутово-розмовних форм арабської мови завдяки своєму значенню в соціальному та культурному житті арабського світу. У другій половині ХХ століття ця мовна форма посіла найвищий щабель у соціально-функціональній ієрархії арабських народно-розмовних мов і почала обслуговувати сфери, які в інших країнах закріплені за АЛМ. Для переважної більшості верств єгипетського суспільства ця мовна форма стала основним комунікативним засобом. Її вплив поширюється навіть поза межі Єгипту, а її престиж як основного наддіалектного засобу спілкування в арабському світі постійно зростає. Дослідження мовних особливостей престижних наддіалектних столичних розмовних форм становить значний інтерес у сучасній арабській діалектології. На прикладі ЄД можна ефективно дослідити особливості мовної ситуації в інших арабських країнах і краще зрозуміти структуру інших арабських діалектів.
Актуальність дисертаційного дослідження визначається також цілковитою відсутністю на теренах України будь-яких праць, як наукових, так і практичного характеру, присвячених загальним проблемам арабської діалектології або конкретним діалектам, та браком необхідного науково-теоретичного підходу й підготовлених кадрів для викладання найпоширенішого арабського діалекту.
Попри значну кількість праць з арабської діалектології, створених радянськими та російськими арабістами-діалектологами (Г.Ш. Шарбатов, Ю.М. Завадовський, Е.М. Мішкуров, А.Г. Белова), дуже мало з них присвячені детальному аналізу окремих аспектів діалектного ладу (здебільшого це лексико-граматичні характеристики). Деяким із них, написаним кілька десятиліть тому, бракує сучасних підходів до інтерпретації досліджуваних аспектів. Наприклад, низка положень дисертації Г.Ш. Шарбатова потребує розвитку й уточнення фактів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОНОЛОГІЧНА ТА МОРФОЛОГІЧНА СИСТЕМИ ЄГИПЕТСЬКОГО ДІАЛЕКТУ АРАБСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок