Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Череватенко Ольга Миколаївна
УДК 658.5.003.5:656.2.001.73
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ
Спеціальність 08.00.04 - економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дейнека Олександр Георгійович,
Українська державна академія
залізничного транспорту,
завідувач кафедри менеджменту на транспорті.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньов Андрій Валентинович,
Харківський національний автомобільно –
дорожній університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
Гненний Олег Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного
транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
доцент кафедри економіки і менеджменту.
Захист відбудеться „23” травня 2008 р. о „15-00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.05 Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7, ауд. 2.209.
Автореферат розісланий „18” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Чорнобровка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В єдиній транспортній системі України залізничний транспорт займає провідне місце, його частка в загальному вантажообігу всіх видів транспорту України становить майже 90% (без урахування трубопровідного транспорту), а в загальному пасажирообігу близько 50%. Проте на залізницях мають місце негативні тенденції, що уповільнюють рівень позиціонування його на ринку транспортних послуг. Зазначене обумовлює об’єктивну необхідність перегляду економіко-управлінської і організаційно-правової бази функціонування залізничного транспорту з метою переходу його на якісно нові ринкові умови господарювання. Схвалена Кабінетом Міністрів України Концепція державної програми реформування залізничного транспорту направлена на вирішення саме цих задач і передбачає розділення функцій державного управління та господарського управління, зміну форм власності, розвиток конкурентного сектору. Очікувані напрямки реформування відповідають сучасним перетворення на залізничному транспорті в умовах загальної інтернаціоналізації господарських зв’язків, глобалізації світової економічної системи і потребують наукового дослідження проблем реформування і трансформації відносин власності з урахування як галузевих національних особливостей, так і закордонного досвіду.
В наукових працях відомих вітчизняних і закордонних вчених Авдашевої С.Б., Алексеєва С.С., Будкіна В.С., Гришина А.К., Капелюшникова Р.І, Мозоліна В.П., Ослунда А., Покритана А.К., Розанової Н.М., Селіванова В.М., Хохлова М.П., Чечетова М.В., Шаститко А.Є. досліджуються різноманітні аспекти економічної сутності поняття власності та процеси трансформації різних форм власності в економіці. Проте особливості трансформації відносин власності на прикладі об’єкту природної монополії – залізничному транспорті досліджені недостатньо. Зарубіжні вчені та спеціалісти Беннет С., Естіваль Ж.-П., Лапидус Б.М., Мазо Л.М., Мачерет Д.А., Медорн Г., Резер С.М., Сай В.М., Третьяк В.П., Трихунков М.Ф., Усков Н.С., Федоров Л.С., Хусаїнов Ф.Й. багато уваги приділяють економічним процесам реформування залізничного транспорту, що відбуваються в багатьох країнах світу, і які не можливі без певної трансформації відносин власності в галузі. В роботах вітчизняних вчених-економістів та спеціалістів-практиків у галузі економіки транспорту Аксенова І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок