Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКО-ПРОЦЕСОРНА ОБРОБКА ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ГЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ

ОКО-ПРОЦЕСОРНА ОБРОБКА ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ГЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ

Назва:
ОКО-ПРОЦЕСОРНА ОБРОБКА ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ГЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільський державний економічний університет
УДК 681.32: 621.38
КОРМАНОВСЬКИЙ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
ОКО-ПРОЦЕСОРНА ОБРОБКА ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ГЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кожем’яко Володимир Прокопович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фісун Микола Тихонович,
Миколаївський державний гуманітарний університет
ім. П. Могили комплексу “Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри інтелектуальних інформаційних систем
кандидат технічних наук, доцент
Березький Олег Миколайович,
Тернопільський державний економічний університет,
доцент кафедри інформаційно-обчислювальних систем
та управління.
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет,
Міністерства освіти і науки України,
кафедра інформаційних систем, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2006 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .082.02 у Тернопільському державному економічному університеті за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, (зал засідань вченої ради).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету (46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11)
Автореферат розісланий “ 3 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яцків В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні прогресивні інформаційні технології наближаються за своїми можливостями до однієї з найважливіших науково-технічних проблем - створення на рівні людського сприйняття та мислення засобів обробки та розпізнавання зображень. Процеси інформатизації, набуваючи глобального характеру, орієнтуються не лише на традиційні підходи, тому значно актуалізуються процеси створення новітніх інформаційних технологій. Для їх подальшого розвитку необхідно створити формальні методи опису образної інформації в контексті розвитку складних систем перетворення, обробки та розпізнавання інформації. З метою створення принципово нових інформаційних технологій і систем Кабінет Міністрів України своєю постановою від 08.11.2000 р. №1652 схвалив Державну науково-технічну програму "Образний комп'ютер". Реальною альтернативною українського образного комп’ютера стали оптикоелектронні логіко-часові обчислювальні середовища око-процесорного типу.
В процесі роботи автоматизованих систем управління чітко відслідковуються три етапи. На першому етапі вирішується задача розпізнавання ситуації чи явища, на другому - відповідно до критеріїв, приймається рішення, на третьому етапі реалізується рішення та здійснюється управління. Таким чином, системи розпізнавання є базою побудови і функціонування автоматичних та автоматизованих систем управління практично всіх класів. Обробка та розпізнавання зображень широко використовуються в різних галузях науки і техніки, де застосовують різноманітні методи обробки, ідентифікації і розпізнавання двовимірних і тривимірних зображень. Ідентифікація зображень складається з порівняння результатів аналізу описів ознак з геометричними даними об'єктів. Структурно-символьний опис містить відомості про тип і форму, положення й орієнтацію об'єкта в полі зору відеодатчика, які використовують для зіставлення сцени та ідентифікації з еталонами. Однією з центральних задач автоматизованих систем розпізнавання образної інформації є ідентифікація схожих об’єктів, які швидко рухаються у просторі в реальному часі. Однак такі складні задачі розпізнавання важко вирішити методами телевізійно-обчислювальної техніки. Оптико-електронні методи розпізнавання дуже вигідно відрізняються від інших методів і систем обробки інформації тим, що вони мають можливість побудови систем з багатоканальною обробкою динамічних зображень в реальному часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОКО-ПРОЦЕСОРНА ОБРОБКА ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ГЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок