Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВІ РЕГУЛЯТОРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ПОДАТКОВІ РЕГУЛЯТОРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ПОДАТКОВІ РЕГУЛЯТОРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
Лалаєва Вікторія Михайлівна
УДК 336.22
ПОДАТКОВІ РЕГУЛЯТОРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
ГЛУЩЕНКО АЛЛА СЕРАФИМІВНА,
Харківський національний університет ім.
В.Н. Каразіна, доцент кафедри фінансів та кредиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ГАЛУЗА СТАНІСЛАВ ГРИГОРОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;
кандидат економічних наук, доцент
ЧЕРВЯКОВ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ,
Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, м. Харків, начальник факультету економічної безпеки.
Провідна установа: Українська академія банківської справи Національного банку України, м. Суми, кафедра фінансів.
Захист відбудеться “ 1 ” березня 2002 року о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 18 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження питань, пов’язаних з екологічною безпекою, знаходилось завжди в полі зору багатьох наук, в тому числі економічних. Екологія впливає на всі сфери людської діяльності, охоплює практично всі сторони життя на Землі. Забруднення навколишнього природного середовища – це негативний продукт господарської діяльності, який завдає збитків національному добробуту. Несприятливий вплив на навколишнє середовище прийняв катастрофічні масштаби, особливо в Україні, де відбулась Чорнобильська катастрофа та мають місце інші техногенні випадки.
В сучасних умовах екологічна безпека виступає найважливішим чинником формування ринкової економіки, переходу до нової моделі економічного росту. Без розвинутої екології немає і не може бути розвинутої економіки.
Реформування економічної системи в Україні неможливе без коригування екологічної політики. Існуюча в Україні економічна ситуація явно не сприяє вирішенню екологічних питань. До сих пір мають місце адміністративно-командні методи їх вирішення, принижується значення, спостерігається спад у відтворенні земельних і водних ресурсів, повітряного басейну. Все це знижує процес відтворення і головної продуктивної сили суспільства – робітника, людину. Склалась ситуація, коли введення нових методів регулювання екології, все більше суперечить внутрішнім закономірностям екологічної безпеки.
Причиною цього є як недостатнє фінансування, так і відсутність фінансових важелів регулювання екологічних процесів. Однак, саме фінансові важелі регулювання на даному етапі виступають найважливішими. Вони мають найсильніший вплив на суб’єктів господарювання і здатні різко змінити їх відношення до екології.
З комплексу фінансових важелів особливо виділяються податкові. Саме через механізм оподаткування є явна можливість змусити господарюючі суб’єкти, що забруднюють природу, або до екологічно конструктивних змін у технології їх виробництв (і тим самим до припинення забруднення), або до компенсації суспільству шкоди, яка завдається їх природоруйнівною діяльністю.
Звичайно, не всі податки, що законодавчо встановлені в Україні, пов’язані з екологією. Тому, перш за все, виникає необхідність відокремити, виділити з податкової системи ті з них, які безпосередньо регулюють екологічну діяльність, тобто підсистему так званих екологічних податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОДАТКОВІ РЕГУЛЯТОРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок