Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ДЕТАЛЕЙ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ ВІД ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ЕРОЗІЇ

РОЗРОБКА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ДЕТАЛЕЙ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ ВІД ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ЕРОЗІЇ

Назва:
РОЗРОБКА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ДЕТАЛЕЙ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ ВІД ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ЕРОЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДеМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Зайцев Олександр Вікторович
УДК: 621.793.018 (088.8)
РОЗРОБКА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ
ДЕТАЛЕЙ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ
ВІД ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ЕРОЗІЇ
05.02.01 - матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Большаков Володимир Іванович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, ректор, завідувач кафедри матеріалознавства і обробки матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Волчок Іван Петрович, Запорізький національний технічний університет,завідувач кафедри технології металів;
кандидат технічних наук, професор Назарець Віктор Семенович, Національна металургійна академія України, завідувач кафедри колісних та гусеничних транспортних засобів.
Захист відбудеться 22 травня 2008 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул.Чернишевського, 24а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул.Чернишевського, 24а.
Автореферат розісланий 17 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.М.Кваша


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основна тенденція розвитку машинобудування - зниження матеріалоємкості машин і механізмів при одночасному підвищенні їхньої надійності й довготривалості досягається, головним чином, в результаті вибору конструкційного матеріалу, який би найбільш повно відповідав умовам експлуатації виробу.
У зв'язку зі створенням газотурбінних двигунів (ГТД) п'ятого покоління, у тому числі камер згоряння, які вимагають більш жорстких параметрів експлуатації, необхідні принципово нові технологічні рішення.
Матеріали, що йдуть на виготовлення камер згоряння, повинні мати цілий ряд фізико-хімічних властивостей, таких як висока жароміцність, жаростійкість, корозійна стійкість, а також мати технологічні можливості обробки цих матеріалів, тому створення таких матеріалів стає проблемою.
У зв'язку з висловленим технічно і економічно доцільно реалізувати новий підхід до вибору матеріалів. Механічна міцність деталі гарантується за рахунок застосування одного матеріалу, а опір впливу зовнішніх факторів (корозія, зношування) забезпечується локальним формуванням на її поверхні тонких шарів зі спеціальними функціональними властивостями.
В результаті забезпечується підвищена довговготривалість деталі. При цьому можливо створення виробів з унікальним сполученням властивостей, недосяжних при використанні традиційних конструкційних матеріалів, наприклад, жаростійкість і жароміцність.
Захисне покриття чисто металеве або чисто керамічне частково відповідає вимогам, щодо жаростійкості. Наприклад, якщо металеве покриття має високі міцнісні властивості, то воно слабо чине опір жаростійкості; керамічні покриття мають високу жаростійкість, але при знакозмінних навантаженнях можуть розтріскуватися.
Серед різноманітних технологій нанесення захисних покриттів за останнім часом інтенсивний розвиток отримала група газотермічних методів, до яких відносять газополуменеве, плазмове і детонаційне напилювання, а також електродугову металізацію. У їхній основі лежить єдиний принцип формування захисного шару з дискретних часток матеріалу, нагрітих і прискорених струменем високотемпературного газу. У наведених нижче дослідженнях використовувалося плазмове напилювання як метод одержання жаростійкого покриття.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати дисертаційної роботи досягнуті в результаті виконання наукової держбюджетної роботи "Розробка технології захисту деталей авіаційних двигунів від високотемпературної ерозії", номер державної реєстрації 0104V00235, відповідно до наказу №746 від 07.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ДЕТАЛЕЙ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ ВІД ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ ЕРОЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок