Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ УКРАЇНИ (1941 – 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей)

ВПЛИВ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ УКРАЇНИ (1941 – 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей)

Назва:
ВПЛИВ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ УКРАЇНИ (1941 – 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,85 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ФОМІН АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 94 (477.54+477.61+477.62) “1941/1943”
ВПЛИВ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ
НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ УКРАЇНИ
(1941 – 1943 рр. За матеріалами Донецької,
Луганської і Харківської областей)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Луганськ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Литвиненко Віталій Федосійович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
професор кафедри теорії та історії держави і права
Донецького юридичного інституту
Луганського державного університету
внутрішніх справ МВС України
кандидат історичних наук, доцент
Абакумова Вікторія Іванівна
доцент кафедри архівознавства
Східноукраїнського національного
університету імені Володимира Даля
Провідна установа – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться 24.04.2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корп. 8, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий 23 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук І. В. Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальна сфера у сучасному світі становить вельми суттєву частину економіки усіх розвинутих країн світу. Наприкінці XX ст. витрати держави та населення на блага, що забезпечуються нею, склали в країнах з ринковою економікою від 30 до 45 % ВВП. Соціальна сфера охоплює такі галузеві системи, як охорона здоров’я, освіта, культура, фізична культура і спорт, соціальне обслуговування та соціальне забезпечення, житлово-комунальне господарство. Її галузі мають своїм безпосереднім адресатом людей, їх матеріальні, фізичні та духовні можливості. Саме вони забезпечують сучасний розвиток людини і суспільства, без них він не можливий. Для кожної особистості ця невід’ємна частина життя цивілізованого суспільства має величезне значення. Міжнародні організації та Конституції більшості країн світу, у тому числі й України, відносять доступність медичного обслуговування, освіти, культурних благ до числа невід’ємних прав людини. Сьогодні проблеми соціальної сфери хвилюють всі без винятку верстви українського суспільства.
У довоєнний час в розвитку галузей соціальної сфери СРСР досяг суттєвого прогресу. Саме це дало можливість радянській країні за соціально-економічним розвитком стати однією з провідних світових держав, а у підсумку і виграти війну, яка стала лихом, що не обійшло жодну українську родину. Можливо, найбільш яскраво значення нормальної роботи складових соціальної сфери показали наслідки того становища, яке склалося в результаті політики щодо неї нацистських окупантів. Необхідність комплексного розгляду проблематики функціонування галузей соціальної сфери зумовлена тісним взаємозв’язком між її складовими елементами, їх взаємною залежністю.
Після здобуття українським народом незалежності перед історичною наукою постала проблема створення свого, “україноцентричного” погляду на власне минуле, історію. Автор цього дослідження прагнув здійснити крок у об’єктивному висвітленні історичних процесів, які сталися на території України в роки нацистської окупації, врахувавши при цьому їх регіональні особливості на основі вільного вибору методологічного та методичного інструментарію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ВПЛИВ НАЦИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ УКРАЇНИ (1941 – 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок