Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМИН В РОДИНІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ МАЙБУТНЬОГО СІМ’ЯНИНА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМИН В РОДИНІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ МАЙБУТНЬОГО СІМ’ЯНИНА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМИН В РОДИНІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ МАЙБУТНЬОГО СІМ’ЯНИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
СИДОРИК ЮРІЙ РОМАНОВИЧ
УДК 159.922.8: 316.477
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМИН В
РОДИНІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ МАЙБУТНЬОГО СІМ’ЯНИНА
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент,
Белей Михайло Дмитрович,
Педагогічний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: | член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор,
Титаренко Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, завідувач лабораторії соціальної психології особистості;
кандидат психологічних наук, професор
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри психології.
Захист відбудеться 8 квітня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою:
76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано 7 березня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
С.Д. Литвин-Кіндратюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Трансформація соціально-економічних умов життя українського суспільства неоднозначно позначилася на функціонуванні сім’ї як виховному інституті. На думку багатьох вчених, сучасна родина перестала бути монополістом у передачі між поколінного досвіду та осередком наслідування і відтворення психологічних особливостей подружніх взаємин, стосунків батьків і дітей, старших і молодших. Поряд із зазначеними проблемами в Україні наявна криза сімейних стосунків на тлі зростання кількості розлучень, ускладнення демографічної ситуації, поширення девіантної поведінки серед дітей і молоді тощо), що зумовлює необхідність визначення шляхів стабілізації сім’ї, пошуку доцільних методів підготовки молоді до сімейного життя.
Сучасна трансформація інституту сім’ї вимагає проведення досліджень, які дозволяли б отримувати нові, науково обґрунтовані дані щодо можливості підвищення рівня підготовки юнаків і дівчат до успішного майбутнього сімейного життя. Важливою складовою такої підготовки багатьма дослідниками визнається формування у молодих людей таких життєвих перспектив, які дозволили б їм вибудувати оптимальні взаємини у майбутній сім’ї та успішно адаптуватися до нових для них форм соціальної взаємодії.
Проблема особистісного самовизначення юнаків у контексті сприймання й осмислення ними свого подальшого життєвого шляху, формування життєвої перспективи щодо майбутньої власної сім’ї на сьогодні розроблена ще недостатньо. Основні теоретичні та практичні зусилля науковців концентрувалися переважно на дослідженні механізмів становлення життєвих перспектив у їх взаємозв’язку з періодами життєвого шляху людини (Л.І. Божович, Є.І. Головаха, І.С. Кон, Т.М. Титаренко). Зокрема, найбільш вивченими на даний час є умови формування таких перспектив в юнацькому віці (А.Є. Левенець, Г.В. Рудь, Л.Д. Тодорів), особливості здійснення самовизначення юнаків (Е. Еріксон), планування та структурування ними очікувань щодо свого майбутнього життя (Л.І. Божович, М.Р. Гінзбург та ін.) та досягнення особистісної зрілості (Є.І. Головаха).
Водночас, досі не надавалося достатньої уваги вивченню процесу становлення життєвих перспектив майбутнього сім’янина (ЖПС). Вирішення даного завдання пов’язано із визначенням значущості впливу на становлення ЖПС макросоціальних та мікросоціальних (характеристик родинних взаємин) чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМИН В РОДИНІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ МАЙБУТНЬОГО СІМ’ЯНИНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок