Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919–1939 рр.)

Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919–1939 рр.)

Назва:
Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919–1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,19 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Вивчення та об’єктивне висвітлення багатовікової історії українськ
ого народу є однією з важливих передумов його державного та національно
-культурного відродження


Львівський національний університет
імені Івана Франка
МАРТИНЮК
Ярослава Миколаївна
УДК 947.084.3/6(477.82)
Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині
(1919–1939 рр.)
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів–2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі вітчизняної історії Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки, доцент кафедри вітчизняної історії
Офіційні опоненти
доктор історичних наук, професор
Сливка Юрій Юрійович,
Інститут українознавства
ім. Івана Крип’якевича НАН України (м.Львів), завідувач відділу
новітньої історії України
кандидат історичних наук
Давидюк Руслана Петрівна,
Рівненський гуманітарний університет, доцент кафедри історії України
Провідна установа Інститут історії України НАН України, відділ історико-краєзнавчих досліджень,
(м.Київ)
Захист відбудеться 27 березня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (м.Львів, вул.Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 24 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.М.Сухий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Вивчення проблеми становлення та функціонування на Волині в міжвоєнний період інституту самоврядування викликане цілою низкою причин. По-перше, міське і територіальне самоуправління відігравало важливу роль у житті Волинського воєводства. У кожному повіті і гміні, сільській громаді та місті краю існували виборні органи, котрі були покликані виконувати відповідні завдання в галузі господарчого, суспільно-політичного й культурного життя регіону. По-друге, у 20–30-х роках українсько-польські відносини були неоднозначними і суперечливими, що також позначилось на структурі і діяльності органів місцевого самоврядування. По-третє, в час, коли формується нова система територіального управління нашої держави, налагоджуються і встановлюються шляхи та механізми вирішення найгостріших проблем соціально-економічного та суспільно-політичного характеру, науковий аналіз історичного досвіду окремих регіонів України стає особливо необхідним. Отже, окрім суто наукового інтересу, актуальність піднятої в дисертації проблеми зумовлена також практичними потребами сьогодення. Здійснений самоуправами вагомий доробок й набутий цінний досвід у сфері соціальної опіки, початкової освіти, в організації медичного обслуговування населення не втратили свого значення і в наш час.
Актуальність теми зумовлюється і ступенем її наукової розробки. Якщо деякі питання історичного розвитку Волині в зазначений період піднімались окремими науковцями, то проблеми, пов’язані з функціонуванням інституту самоуправління в 1920–1930-ті роки, за винятком кількох епізодичних моментів, не знайшли ще належного висвітлення. Особливості організаційного становлення та діяльності волинських самоуправ в українській історичній науці не були предметом спеціального дослідження і залишалися невивченою сторінкою. Все це визначило наш інтерес до теми дослідження.
Мета і завдання дослідження. Виходячи з наукового, теоретичного та практичного значення проблеми, враховуючи недостатню вивченість теми, використавши неопубліковані джерела, вітчизняні і зарубіжні публікації документів та матеріалів, дисертантка поставила за мету дати об’єктивну, цілісну картину історії виникнення, організаційного становлення та діяльності органів міського і територіального самоврядування на Волині у міжвоєнний період, показати специфічні риси та регіональні особливості роботи самоуправ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919–1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок