Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ В МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ В МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ В МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО (м.Одеса)
ЦОКУР РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 378.937 + 378.14
ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ В МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ХМЕЛЮК Раїса Іллівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
БЕХ Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання
АПН України (м.Київ),
директор
- кандидат педагогічних наук, доцент
Князян Маріанна Олексіївна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри романської філології
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “12 ” червня 2004 р. о 10-00год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою:
65009, м. Одеса, провулок Курортний, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена потребами подальшої модернізації вітчизняної системи багатоступеневої освіти, покликаної здійснити підготовку нового покоління наукових і педагогічних кадрів для вищої школи з яскраво вираженим комплексом якостей конкурентоспроможності та потенціалом професійного саморозвитку. Це передусім передбачає оновлення цілей і змісту магістерської підготовки майбутніх викладачів вищої школи, переорієнтацію форм і методів її організації на засадах нової - гуманістичної парадигми (В.П.Андрющенко, І.Д.Бех, А.М.Богуш., І.А.Зязюн, В.Г.Кремень, В.П.Кравець, О.Я.Савченко, О.В.Сухомлинська та ін.), а також принципову перебудову психологічної структури педагогічної діяльності самих викладачів сучасної вищої школи, найвищий рівень реалізації якої в умовах сьогодення науковцями вбачається в їхній спроможності безперервно формувати, поповнювати, зберігати й інтенсифіковувати власний потенціал професійного саморозвитку та здатності до активної передачі студентам цієї здібності (О.С.Анісімов, Н.В.Кузьміна, В.Г.Маралов, М.М.Нечаєв, О.М.Пєхота, В.І.Слободчиков, Р.І.Хмелюк та ін.).
Зазначимо, що в наукових дослідженнях поняття “потенціал” є вкрай популярним і широко вживаним останнім часом. При цьому в психолого-педагогічних джерелах найчастіше воно використовується лише у значенні творчого чи науково-дослідницького потенціалу педагога (Н.Т.Більдер, В.М.Гнатюк, О.І.Виговська, Л.В.Загрекова, Н.В.Кічук, М.О.Князян, Л.В.Кондрашова, Є.С.Михайлова, С.О.Сисоєва, І.Т.Уебб, Р.І.Хмелюк та ін.), але без належного висвітлення його специфіки й визначення як самостійного поняття. Це, у свою чергу, серйозно заважає адекватному розумінню сутності феномену “потенціал” в аспекті педагогічної теорії і практики, особливо в контексті його формування, тобто для забезпечення перспективного зросту професіоналізму діяльності й особистості педагогічних кадрів загалом і викладачів вищої школи зокрема, оскільки він найчастіше ототожнюється з іншими явищами.
Проблема формування потенціалу професійного саморозвитку майбутніх викладачів вищої школи у процесі магістерської підготовки до сьогодні не була предметом спеціального науково-педагогічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ В МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ПРОЦЕСІ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок