Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІКИ РОТОРІВ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ НЕСТАЦІОНАРНИХ РІВНЯНЬ НАВ’Є-СТОКСА

ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІКИ РОТОРІВ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ НЕСТАЦІОНАРНИХ РІВНЯНЬ НАВ’Є-СТОКСА

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІКИ РОТОРІВ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ НЕСТАЦІОНАРНИХ РІВНЯНЬ НАВ’Є-СТОКСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РЕДЧИЦЬ Дмитро Олександрович
УДК 532.516
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІКИ РОТОРІВ
ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
НА ОСНОВІ НЕСТАЦІОНАРНИХ РІВНЯНЬ НАВ’Є-СТОКСА
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті та в Інституті транспортних систем і технологій НАН України “Трансмаг” (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Приходько Олександр Анатолійович,
завідувач кафедри технічної механіки
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: | член-кореспондент Національної академії наук України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Тимошенко Валерій Іванович,
заступник директора, завідувач відділу аерогазодинаміки Інституту технічної механіки НАН і НКА України (м. Дніпропетровськ),
доктор технічних наук, професор
Біляєв Микола Миколайович,
завідувач кафедри гідравліки та водопостачання
Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені Академіка В. Лазаряна.
(м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: | Інститут гідромеханіки НАН України (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 16 березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, , корпус , ауд.85.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Відзиви на автореферат надсилати за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, Дніпропетровський національний університет, ученому секретарю спеціалізованої вченої ради Д 08.051.10.
Автореферат розісланий 12 лютого 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор А.П. Дзюба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка та удосконалення альтернативних джерел енергії є актуальною проблемою для енергетики України. До одного з перспективних напрямків вирішення даної проблеми належить вітроенергетика. Велике поширення у світі одержали дво- і трилопатеві горизонтально-осьові (ГО) вітроенергетичні установки (ВЕУ) пропелерного типу. Це пов'язано з високим коефіцієнтом використання ними енергії вітру. Близькі значення коефіцієнта потужності з вертикально-осьових (ВО) ВЕУ мають тільки ротори Дар’є.
Підвищення потужності ВЕУ та збільшення коефіцієнта використання енергії вітру робить задачу вибору раціональної аеродинамічної форми ротора досить актуальною. Провідну роль у роботі ВЕУ відіграють нестаціонарні аеродинамічні процеси, тому основним напрямком досліджень повинна бути розробка нових універсальних методів розрахунку нестаціонарних процесів при обтіканні потоком роторів вітроагрегатів.
Відомі методики визначення аеродинамічних та енергетичних характеристик ротора ВЕУ засновані на експериментальних даних, імпульсній та вихоровій теоріях, чисельному розв’язанні рівняння потенціалу. Вони використовують певні припущення при постановці задачі (квазістаціонарність потоку, відсутність урахування в’язко-нев’язкої взаємодії та ін.). Головні труднощі у розрахунку нестаціонарних процесів при обтіканні роторів ВО ВЕУ пов’язані з динамічним зривом потоку. Дотепер жодна з відомих спрощених моделей не давала можливості адекватно розраховувати аеродинамічні характеристики роторів у випадку динамічного зриву потоку.
Рівняння Нав’є-Стокса – це найбільш повна математична модель механіки рідини та газу. Їх застосування разом з диференційними моделями турбулентності, рівнянням динаміки ротора дозволяє досліджувати особливості нестаціонарного обтікання, структуру поля швидкостей, динамічний зрив потоку, процеси формування та розпаду вихорів навколо самого ротора та у сліді за ВЕУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІКИ РОТОРІВ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ НЕСТАЦІОНАРНИХ РІВНЯНЬ НАВ’Є-СТОКСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок